Sobolewski: nie stać nas na pomyłki

Radosław Sobolewski
Radosław Sobolewski fot. PressFocus

Za kilka dni Wisła Kraków rozpocznie obóz przygotowawczy w Turcji. Za zespołem już pierwszy trening w 2023 roku, który w rozmowie z oficjalnymi mediami klubu podsumował trener Radosław Sobolewski.

  • Wisła Kraków uda się na obóz przygotowawczy do Turcji
  • Radosław Sobolewski nie skompletował jeszcze pełnej listy powołanych zawodników
  • Trener “Białej Gwiazdy” opowiedział o trudnej sytuacji w lidze

Wisła nie ma przyzwolenia na błędy

Wisła Kraków wznawia przygotowania do rundy wiosennej. Za kilka dni zespół uda się na obóz do Turcji, gdzie będzie szlifował formę przed wznowieniem pierwszoligowych rozgrywek. Radosław Sobolewski nie skompletował jeszcze pełnej kadry na wyjazd.

– Przed nami dwa dni testów i dopiero po nich ogłosimy listę zawodników, którzy udadzą się na obóz. Znajdzie się na niej maksymalnie 30 nazwisk, w tym trójka graczy kontuzjowanych, czyli Jakub Błaszczykowski, Zdeněk Ondrášek i Alan Uryga – mówi trener.

Niedawno pojawił się komunikat, w którym Wisła Kraków poinformowała o wystawieniu na listę transferową kilku zawodników. Pojawili się na niej między innymi Dor Hugi, Piotr Starzyński czy Patryk Plewka. W międzyczasie “Biała Gwiazda” pozyskała już trzech nowych graczy.

– Podjęliśmy decyzję, że kadra Wisły Kraków musi zostać przebudowana, dlatego z części zawodników chcemy zrezygnować, a część wypożyczyć. Na pewno nie są to łatwe rozmowy dla trenera czy dla prezesa, ale musimy je przeprowadzić – zdradza Sobolewski.

Po rundzie jesiennej “Biała Gwiazda” zajmuje zaledwie dziesiąte miejsce w tabeli. Celem na koniec sezonu jest awans do Ekstraklasy, który będzie możliwy dzięki znalezieniu się w czołowej szóstce. Sobolewski przekonuje, że krakowski klub nie może już popełniać więcej błędów.

– Chcemy trenować na zwiększonych obrotach, jeszcze bardziej intensywnie, dlatego uważam, że dla każdego z nas będzie to ciekawe doświadczenie. Jesteśmy świadomi, że po okresie przygotowawczym nie będzie czasu na rozpędzanie się, bo Wisła już od pierwszego meczu musi być gotowa na to, by zwyciężać. Nie stać nas na pomyłki – uważa.

Zobacz również: Zmiany w radzie nadzorczej Warty Poznań

Komentarze