Radomiak wykonał kolejny krok w kierunku Ekstraklasy

Piłkarze Radomiaka Radom
Piłkarze Radomiaka Radom fot. PressFocus

Radomiak Radom pokonał w piątkowy wieczór GKS Bełchatów na wyjeździe 1:0. Gola na wagę wygranej teamu Dariusza Banasika strzelił Mike Karwot. Warto zaznaczyć, że radomianie kończyli zawody w zdekompletowanym zestawieniu po czerwonej kartce po dwóch żółtych dla Filipe Nascimento.

Radomiak wygrał zgodnie z planem

Radomiak Radom przystępował do potyczki z Brunatnymi, chcąc odnieść drugie z rzędu zwycięstwo. Tymczasem GKS Bełchatów walczący o utrzymanie miał nadzieję na powrót na zwycięski szlak po dwóch z rzędu porażkach.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji optyczną przewagę mieli goście, oddając siedem prób na bramkę rywali. Niemniej po żadnej z nich piłka nie trafiła w światło bramki.

Po zmianie stron w 49. minucie wynik rywalizacji otworzył natomiast Mike Karwot. Jak się później okazało byłą to jedyna bramka spotkaniu. Godne uwagi jest to, że team z Radomia wywalczył 17. zwycięstwo w sezonie. Wskoczył dzięki temu na pozycję wicelidera rozgrywek.

W następnej kolejce ligowej Radomiak zmierzy się u siebie z Resovią Rzeszów. Tymczasem team Marcina Węglewskiego na wyjeździe zagra z Chrobrym Głogów. Kluczowe dla układu tabeli na zapleczu PKO Ekstraklasy będzie natomiast sobotni starcie w Tychach, w którym GKS u siebie zmierzy się z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza.

Do końca rundy zasadniczej sezonu Fortuna 1 Ligi pozostały trzy kolejki. Po jej zakończeniu rozgrywane będą natomiast baraże o awans na najwyższy szczebel rozgrywek, w których rywalizować będą zespoły, które zakończy sezon zasadniczy na miejscach 3-6.

GKS Bełchatów – Radomiak Radom 0:1 (0:0)
0:1 Karwot 49′

Komentarze