Radomiak – Wisła Płock: dwóch rannych w Radomiu [WIDEO]

Mateusz Cichocki i Raphael Rossi
Mateusz Cichocki i Raphael Rossi fot. PressFocus

Radomiak na zakończenie 20. kolejki PKO Ekstraklasy zremisował z Wisłą Płock (1:1). Losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte w pierwszych trzech kwadransach meczu. Goście kończyli zawody w dziesiątkę z powodu dwóch żółtych kartek Jakuba Rzeźniczaka, który w konsekwencji zobaczył też czerwoną kartkę.

• Podziałem punktów zakończył się ostatni mecz 20. kolejki ligi polskiej
  • Radomiak nie zrewanżował się wiślakom za porażkę z sierpnia minionego roku
  • Gola dla gospodarzy strzelił Raphael Rossi, a wyrównał Damian Rasak

Radomiak – Wisła Płock: obie ekipy dopisały po punkcie

Radomiak przystępował do potyczki, chcąc kontynuować passę spotkań bez porażki. Tuż przed zimową przerwą drużyna Dariusza Banasika pokonała Legię Warszawa (3:0). Ekipa Macieja Bartoszka miała jednak podobny plan, co mogło zwiastować duże emocje.

Wynik meczu został otwarty w 28. minucie. Na listę strzelców po uderzeniu głową wpisał się Raphael Rossi, który wykorzystał świetne dośrodkowanie Dawida Abramowicza. Radość gospodarzy z prowadzenia nie trwała jednak długo.

Do wyrównania doprowadził w 31. minucie Damian Rasak, który według medialnych doniesień może niebawem pożegnać team z Płocka. 25-latek wykorzystał centrę autorstwa Rafała Wolskiego. Do przerwy było 1:1.

Po zmianie stron bliżej zdobycia bramki na wagę zwycięstwa byli goście. Pokonać Filipa Majchrowicza próbowali Mateusz Szwoch oraz Rafał Wolski, ale żadnemu nie udało się skierować piłki do siatki.

Ostatecznie do końca zawodów rezultat już się nie zmienił. Tym samym Radomiak zanotował dziewiąty remis w sezonie. Tymczasem zawodnicy Nafciarzy podzielili się punktami po raz trzeci.