Radomiak potwierdził medialne spekulacje, Zieloni z nowym trenerem

Piłkarze Radomiaka
Piłkarze Radomiaka fot. PressFocus

Radomiak w oficjalnym komunikacie biura prasowego poinformował, że Dariusz Banasik przestał być trenerem pierwszej drużyny. Jego następcą został Mariusz Lewandowski, podpisując kontrakt na dwa lata z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

  • Radomiak podjął niespodziewaną dla wielu decyzję
  • Władze klubu z Radomia powołały Mariusza Lewandowskiego na stanowisko pierwszego trenera
  • Słychać głosy, że Dariusz Banasik ma być doradcą zarządu w Radomiaku ds. sportowych

Radomiak z nowym trenerem

Radomiak został kolejnym klubem w EKstraklasie, który zdecydował się na roszadę na stanowisku pierwszego szkoleniowca. Władze klubu podjęły decyzję o odsunięciu od prowadzenia zespołu Dariusza Banasika. Jednocześnie dotychczasowy opiekun Zielonych otrzymał propozycję na nowym stanowisku w szeregach beniaminka rozgrywek.

Następcą Banasika został Mariusz Lewandowski, który w tej kampanii miał już także okazję prowadzić Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Szkoleniowiec związał się z klubem z Radomia umową na dwa lata z opcją przedłużenia o kolejny rok. Debiut w nowej roli Lewandowski zaliczy w boju z Górnikiem Zabrze. Spotkanie odbędzie się już w najbliższy piątek o 20:30 na Zabrze Arena.

Radomiak plasuje się obecnie na szóstym miejscu w ligowej tabeli, legitymując się dorobkiem 43 punktów na koncie. Zieloni wciąż mają matematyczne szanse na wywalczenie miejsca premiowanego grą w europejskich pucharach.

Czytaj więcej: Ekstraklasa: Lech i Raków z problemami i zwycięstwami, waleczna Pogoń – podsumowanie 30. kolejki

Komentarze