Radomiak traci czołowego pomocnika. Poważna kontuzja

Filipe Nascimento
Filipe Nascimento fot. PressFocus

Radomiak poinformował o poważnej kontuzji Filipe Nascimento. W tym sezonie Portugalczyk dla ekipy z Radomia już nie zagra.

  • Filipe Nascimento był jesienią kluczowym graczem Radomiaka Radom
  • Na obozie przygotowawczym w Turcji pomocnik doznał poważnej kontuzji
  • Portugalczyk nie pojawi się już w obecnym sezonie na murawie

Wielka strata Radomiaka

Kibice Radomiaka otrzymali w poniedziałek informację, która z pewnością zmroziła im krew w żyłach. Z obozu przygotowawczego w Turcji doszły wieści, że poważnej kontuzji nabawił się Filipe Nascimento. Co najważniejsze, nie będzie on dostępny do gry już do końca sezonu.

To poważna strata dla Radomiaka, bowiem Portugalczyk był jesienią najjaśniejszą postacią środka pola. W 13 ligowych meczach zgromadził trzy trafienia oraz dwie asysty, do czego dołożył również dwie bramki w Pucharze Polski.

Teraz ekipa z Radomia będzie musiała sobie radzić bez wszechstronnie uzdolnionego 28-latka. Niewykluczone, że taka strata doprowadzi do transferu kolejnego pomocnika, który spróbuje zakryć lukę powstałą po absencji Nascimento.

W Radomiu z pewnością zdają sobie sprawę z powagi sytuacji. Po rundzie jesiennej tabela wygląda dość bezpiecznie, bowiem Radomiak zajmuje dziesiątą lokatę i ma siedem punktów przewagi nad strefą spadkową. Nie da się jednak pozbyć wrażenia, że zimą zespół bardziej się osłabia, aniżeli wzmacnia. Jego szeregi opuścili już Maurides oraz Mateusz Grzybek, a kontuzja Nascimento również powoduje spore ograniczenia.

Zobacz również: Trener Rakowa odniósł się do doniesień ws. kadry. “Telefon nie dzwonił”

Komentarze