Radomiak i Bruk-Bet Termalica z awansem do PKO Ekstraklasy

Piłkarze Radomiaka Radom
Piłkarze Radomiaka Radom PressFocus

Do ostatniej kolejki Fortuna 1 Ligi trwała rywalizacja o bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy. Ostatecznie z powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej mogły cieszyć się drużyny Radomiaka Radom i Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Występami w barażach zadowolić musi się GKS Tychy.

Bezpośredni awans Radomiak i Bruk-Betu Termaliki

W trakcie ostatniej kolejki w grze o awans pozostawały trzy drużyny – Radomiak, Bruk-Bet Termalica i GKS Tychy. W komfortowej sytuacji były dwa pierwsze zespoły, które do zapewnienia sobie bezpośredniego awansu potrzebowały tylko jednego punktu. I stanęły na wysokości zdania. Radomiak w wyjazdowym meczu pokonał 2:0 Arkę Gdynia i zakończył rywalizację na pierwszym miejscu w tabeli. Zespół z Niecieczy potrzebny punkty wywalczył bezbramkowo remisując u siebie ze Stomilem Olsztyn.

GKS Tychy, który tylko zremisował 1:1 z ŁKS-em Łódź, musi zadowolić się udziałem w barażach o awans do Ekstraklasy. Przystąpią do nich drużyny, które sezon zakończyły na miejscach 3-6. Obok jedenastki z Tychy szanse na wywalczenie awansu mają jeszcze Arka Gdynia, ŁKS i Górnik Łęczna.

Pierwsze barażowe mecze rozegrane zostaną 16 czerwca. O godzinie 18:00 GKS Tychy zmierzy się z Górnikiem Łęczna, natomiast o 20:30 Arka Gdynia zagra z ŁKS-em Łódź. Zwycięzcy tych pojedynków zmierzą się w finałowym meczu, który odbędzie się 20 czerwca.

Komentarze