PZPN ujawnił termin meczu o Superpuchar Polski

Raków Częstochowa jest ostatnim zdobywcą Superpucharu Polski
Raków Częstochowa jest ostatnim zdobywcą Superpucharu Polski fot. PressFocus

Departament Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN poinformował w oficjalnym komunikacie, że spotkanie o Superpuchar Polski odbędzie się 9 lipca. Mecz odbędzie się z udziałem Lecha Poznań i Rakowa Częstochowa.

  • Znany jest dokładny termin rozegrania spotkania o Superpuchar Polski
  • Mecz z udziałem Lecha i Rakowa odbędzie się 9 lipca o godzinie 20:10
  • Starcie zostanie rozegrane na stadionie Kolejorza

Superpuchar Polski 2022: znany termin rozegraniu meczu

Superpuchar Polski to mecz, który na stałe wpisał się do kalendarza piłkarskiego w Polsce. Spotkanie z udziałem mistrza Polski i triumfatora Pucharu Polski otwiera nową kampanię. Tym razem potyczka o Superpuchar Polski odbędzie się w Poznaniu z udziałem Lecha i Rakowa Częstochowa. Mecz odbędzie się 9 lipca o godzinie 20:10.

Ostatnim zdobywcą Superpuchar Polski jest Raków Częstochowa, który w minionym roku pokonał na Stadionie Wojska Polskiego miejscową Legię Warszawa. W normalnym czasie gry miał miejsce wynik 1:1. Tymczasem w konkursie jedenastek Niebiesko-czerwoni wygrali 4:3.

We wcześniejszych latach po prestiżowe trofeum sięgały takie ekipy jak: Cracovia, Lechia Gdańsk i Arka Gdynia, która wygrywała Superpuchar Polski dwa razy z rzędu. Lechici po raz ostatni odnieśli tego typu sukces w 2016 roku. Rok wcześniej także wygrali Superpuchar Polski.

Nowy sezon PKO Ekstraklasy zacznie się natomiast 15-16 lipca. Z kolei runda wstępna Fortuna Pucharu Polski odbędzie się natomiast 27 lipca.

Czytaj więcej: Fortuna Puchar Polski: znane pary rundy wstępnej

Komentarze