PZP za zawieszeniem wszystkich rozgrywek

Piłki w siatce
Piłki w siatce fot. Sport Pictures

Polski Związek Piłkarzy wystosował do Polskiego Związku Piłki Nożnej, Ekstraklasy SA oraz klubów piłkarskich apel o zawieszenie rozgrywek piłkarskich na wszystkich szczeblach.

Czytaj dalej…

Komunikat Polskiego Związku Piłkarzy

“W związku z dynamicznym rozwojem przypadków zakażeń wirusem COVID – 19 Polski Związek Piłkarzy, w trosce o bezpieczeństwo zawodników, sztabów szkoleniowych i członków ich rodzin, wystąpił do PZPN i Ekstraklasy oraz Klubów Piłkarskich z apelem o zawieszenie rozgrywek piłki nożnej na wszystkich szczeblach.

Skala rozprzestrzeniania się wirusa i związane z nim zagrożenia zmuszają do podejmowania radykalnych działań w trosce o dobro społeczne. Z tych względów dalsze prowadzenie rozgrywek, nawet bez udziału publiczności, uznaliśmy za dalece nie wystarczające.

Z tego względu zaapelowaliśmy do wszystkich zainteresowanych stron o rozsądną decyzję czasowego zawieszenia rozgrywek, a następnie – w zależności od sytuacji – o ich kontynuację lub zakończenie na obecnym etapie. Uważamy, że dzięki temu posunięciu możemy uniknąć szeregu nieodwracalnych skutków, a po ustaniu stanu zagrożenia, szybciej wrócić do normalnej rzeczywistości.”

Komentarze