Pyrdoł zamienił Legię na Wisłę Płock

Piotr Pyrdoł
Piotr Pyrdoł fot. Wisła Płock

Nowym piłkarzem Wisły Płock został Piotr Pyrdoł. 21-letni skrzydłowy do klubu z Mazowsza przeniósł się na zasadzie transferu gotówkowego z Legii Warszawa. Zawodnik, posiadający status młodzieżowca, podpisał z Nafciarzami dwuletni kontrakt z możliwością przedłużenia go o kolejny rok.

Czytaj dalej…

Piotr Pyrdoł urodził się 27 września 1999 roku w Łodzi. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Uczniowskim Klubie Sportowym Szkoły Mistrzostwa Sportowego, z którego trafił się do Łódzkiego Klubu Sportowego.

Nie udało się zimą, udało się latem

W pierwszej drużynie zadebiutował w maju 2017 roku jeszcze w III lidze, a następnych sezonach grał już zdecydowanie więcej i pomógł klubowi awansować do ekstraklasy. W sumie w ŁKS-ie zanotował 74 występy, w których zdobył 8 bramek.

W zimowej przerwie w rozgrywkach 2019/2020 zdecydował się na opuszczenie szeregów łodzian i dołączenie do Legii Warszawa. W jej brawach wiosną zagrał tylko w dwóch spotkaniach, ale sięgnął też po mistrzostwo Polski. Jego łączny bilans w poprzedniej kampanii jest jednak bardziej okazały i wynosi 14 meczów, dwa gole i dwie asysty.

Komentarze