Putnocky bramkarzem Śląska

Matus Putnocky
Matus Putnocky fot. Śląsk Wrocław

Do drużyny WKS-u dołączył bramkarz Matus Putnocky. Słowak podpisał ze Śląskiem Wrocław roczną umowę z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Czytaj dalej…

34-letni golkiper przez ostatnie trzy lata reprezentował barwy Lecha Poznań. Wcześniej, przez półtora roku, był zawodnikiem Ruchu Chorzów. W sumie w polskiej ekstraklasie rozegrał 119 spotkań, 49 razy zachowując czyste konto.

– Matus przychodzi do Śląska, aby jeszcze bardziej wzmocnić rywalizację o miejsce między słupkami. Jesteśmy przekonani, że dzięki swojemu doświadczeniu, umiejętnościom, a także pozytywnemu podejściu będzie ważnym zawodnikiem zespołu – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy WKS-u.

Putnocky, zanim trafił do Polski , występował w swojej ojczyźnie, w drużynach takich jak Bardejov, MFK Kosice, Slovan Bratyslava, FC Nitra i MFK Rużomberok (ostatni sparingowy rywal Śląska).

– Podoba mi się w Polsce, dlatego cieszę się bardzo, że będę mógł grać w takim klubie jak Śląsk Wrocław. Traktuję to jako wyzwanie, chcę pokazać się z jak najlepszej strony i pomóc drużynie zwyciężać – podkreśla i nowy bramkarz Trójkolorowych.

Matus Putnocky jest piątym piłkarzem pozyskanym przez Śląsk przed sezonem 2019/20.

Komentarze