Pucharowicz pokrzyżował plany Piasta. “Nie narzekam, ale takie są fakty”

Waldemar Fornalik
Waldemar Fornalik fot. PressFocus

Piast Gliwice rozegra w piątek dopiero drugie spotkanie w trwającym sezonie PKO Ekstraklasy. Między innymi na ten temat przed kamerą Piast Gliwice TV wypowiedział się trener Waldemar Fornalik, który nie ukrywał żalu z powodu braku rozegrania meczu z Rakowem Częstochowa.

  • Bardzo ciekawie zapowiada się piątkowe starcie PKO Ekstraklasy z udziałem Piasta i Zagłębia
  • Z optymizmem do potyczki z Miedziowymi podchodzi trener Waldemar Fornalika
  • Opiekun Piasta nie ukrywał w jednej ze swoich ostatnich medialnych wypowiedzi, że był rozczarowany tym, że nie doszło do skutku w pierwotnym terminie starcie gliwiczan z Rakowem

Fornalik chciał szybkiej rehabilitacji

Piast Gliwice ma za sobą w tej kampanii tylko spotkanie z Jagiellonią Białystok. Niebiesko-czerwoni przegrali w tym boju 0:2. Aczkolwiek według opiekuna Piasta, gdyby tylko jego podopieczni zaprezentowali lepszą skuteczność w starciu z ekipą Macieja Stolarczyka, to wynik mógł być lepszy.

– Inaczej trenuje się, jeśli ma się przed sobą konkretny cel. Inaczej prowadzi się treningi, jeśli do rozegrania spotkania pozostają dwa tygodnie. Oczywiście wykorzystaliśmy wolny termin na rozegranie sparingu z Polonią Bytom, ale to nigdy nie będzie to samo – mówił Waldemar Fornalik przed kamerą Piast Gliwice TV.

– Nie narzekam, ale szkoda, że nie rozegraliśmy swojego meczu. Można powiedzieć, że ruszyliśmy dobrze. Może brzmi to paradoksalnie, bo przegraliśmy, ale właśnie dlatego chcieliśmy jak najszybciej rozegrać kolejne spotkanie – dodał były selekcjoner reprezentacji Polski.

Różnicą dwóch goli zakończyło się starcie Piasta z Jagiellonią. Fornalik wskazał konkretny powód porażki jego drużyny.

– Brakowało przede wszystkim skuteczności. Patrząc na to, jak zaprezentowała się Jagiellonia, a co pokazaliśmy my, to równie dobrze mecz mógł zakończyć się w drugą stronę – przekonywał opiekun Piastunek.

W piątek w spotkaniu trzeciej kolejki PKO Ekstraklasy na drodze Piasta stanie Zagłębie Lubin. Trener gliwiczan nie ukrywa, że spodziewa się interesującego spotkania.

– Widzimy, że dużo zmieniło się w grze Zagłębia Lubin. Zmieniła się też jakość w tym zespole. Niemniej nam też nie można odmówić zaangażowania i wybiegania, więc liczę, że to będzie ciekawy mecz – powiedział Fornalik.

Czytaj więcej: Przed 3. kolejką PKO Ekstraklasy: typy, kursy, zapowiedź

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze