Puchar Polski: Olimpia z awansem po rzutach karnych, Górnik Łęczna pewnie wygrywa

Górnik Łęczna - Cracovia
Górnik Łęczna - Cracovia Pressfocus

We wtorek zostały rozegrane dwa mecze w ramach 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Olimpia Grudziądz po zaciętym spotkaniu wyeliminowała Świt Nowy Dwór Mazowiecki po konkursie rzutów karnych (w regulaminowym czasie gry padł wynik 3:3 – dop. red). Górnik Łęczna z kolei pokonał na wyjeździe Koronę Kielce 2:1, wywalczając tym samym sobie awans do kolejnej fazy gier.

Emocjonujący mecz pomiędzy Olimpią a Świtem

Mecz Olimpii Grudziądz i Świtu Nowy Dwór Mazowiecki od samego początku był niezwykle emocjonujący. Pierwsza połowa spotkania należała do zawodników Świtu, którzy dwukrotnie zdołali skierować piłkę do siatki rywali, dzięki czemu na przerwę udali się ze sporą zaliczką. W drugiej części meczu do głosu doszli gracze Olimpii Grudziądz, którzy dzięki dwóm trafienia Jakuba Bojasa z rzutów karnych doprowadzili do wyrównania. O ostatecznym wyniku meczu miała zadecydować dogrywka. W niej na prowadzenie jako pierwsi wyszli gracze Świtu, którzy jednak nie potrafili dowieźć prowadzenia do końca dogrywki. Olimpia rzutem na taśmę, bowiem w 118. minucie meczu doprowadziła do wyrównania i o wszystkim zadecydowały rzuty karne. Te lepiej wykonywali zawodnicy z Grudziądza i finalnie to oni mogli cieszyć się z awansu do kolejnej fazy gier.

Faworyt nie zawiódł

W drugim wtorkowym spotkaniu Korona Kielce na własnym boisku mierzyła się z Górnikiem Łęczna. Minimalnym faworytem tego spotkania przed pierwszym gwizdkiem byli goście, którzy na co dzień występują na boiskach ekstraklasowych. Mecz lepiej rozpoczął się jednak dla Korony, która po pierwszej połowie prowadziła 1:0 po trafieniu Dawida Blanika. Górnik grał jednak do końca, co przyniosło mu efekt w drugiej części gry – trafienia Bartosza Rymaniaka i Bartosza Śpiączki dały triumf gościom i tym samym awans do kolejnej rundy.

Komplet wyników wtorkowych meczu 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski:

Olimpia Grudziądz – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:3 (po rzutach karnych, w meczu 3:3)
Bramki: Bojas x2, Witasik – Sosnowski x2, Michalik

Korona Kielce – Górnik Łęczna 1:2 (1:0)
Bramki: Blanik – Rymaniak, Śpiączka