Puchar Polski: kluby Ekstraklasy wykonały zadanie

Ślęza Wrocław - Górnik Zabrze
Ślęza Wrocław - Górnik Zabrze Pressfocus

Po zakończeniu środowych meczów Fortuna Pucharu Polski, znamy już prawie komplet uczestników 1/8 finału. Tym razem faworyci nie zawiedli i zameldowali się w kolejnej rundzie.

Awans z kłopotami

W Ekstraklasie Termalica przegrała dwa poprzednie pojedynki. Przedostatnia w tabeli ligowej drużyna, przełamania szukała w Pucharze Polski. Rywalem był GKS Katowice, który przegrywał z przyjezdnymi po golu strzelonym w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry pierwszej połowy. Katowiczanie wzięli się jednak w garść i doprowadzili do dogrywki. W niej ekipę z Niecieczy od serii rzutów karnych uchronił Piotr Wlazło.

Zabrzanie mogą liczyć na zmienników

Jan Urban postanowił, że da odpocząć swoim najczęściej grającym graczom. Szkoleniowiec Górnika posłał zatem w bój zmienników, którzy nie zawiedli go. Zabrzanie na przerwę schodzili bowiem wygrywając 2:0. Po zmianie stron goście przeżyli momenty grozy, ponieważ Ślęza zdobyła kontaktową bramkę. Było ją jednak stać na tylko albo aż tyle.