Fornalik po meczu z Lechią: Teraz przed nami jeden cel

Waldemar Fornalik
Waldemar Fornalik fot. Wojciech Figurski / Lechia Gdańsk

Piast Gliwice przegrał w środowym spotkaniu Totolotek Pucharu Polski z Lechią Gdańsk 1:2. Po zakończeniu meczu szkoleniowiec aktualnych mistrzów Polski nie ukrywał, że Biało-zieloni mieli nieco lepszy terminarz i za sobą i przed sobą. Ponadto opiekun Niebiesko-czerwonych podkreślił, że jego zespół stracił dwie bramki po niepotrzebnych błędach.

Czytaj dalej…

– Odpadamy z Pucharu Polski. Myślę, że ten mecz pokazał, że byliśmy w stanie awansować. Na pewno wygrała drużyna skuteczniejsza, która strzeliła jednego gola więcej. Straciliśmy dwie bramki po prostych błędach, które zaważyły o naszym odpadnięciu – mówił Waldemar Fornalik w trakcie pomeczowej konferencji prasowej.

– W każdym razie przy stanie 2:1 zepchnęliśmy do głębokiej defensywy Lechię – dodał opiekun Piasta.

– Teraz przed nami tylko jeden cel, czyli liga. Trzeba jednak pamiętać, że byliśmy na pewno w trudniejszym położeniu, bo nas rywale grali w sobotę, dzisiaj, czyli w środę, a następny grają w niedzielę. My natomiast mamy niedzielę, środę i sobotę i jeszcze prawie dwa tysiące kilometrów do przebycia w ciągu trzech dni. Nie szukamy usprawiedliwienia, ale takie są fakty, o których trzeba mówić – zaznaczył szkoleniowiec mistrzów Polski.

– Teraz musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zająć jak najwyższe miejsce w lidze. Najpierw na koniec sezonu zasadniczego, a później już po cały sezonie – skwitował Fornalik.

Przypomnijmy, że już w najbliższy weekend w ramach PKO Ekstraklasy gliwiczanie na swoim stadionie zmierzą się z Wisłą Kraków.

Komentarze