TOTOLOTEK Puchar Polski
TOTOLOTEK Puchar Polski fot. Materiał prasowy

Puchar Polski: Raków wyeliminował Legię

Raków Częstochowa wygrał u siebie po dogrywce z broniącą trofeum Legią Warszawa 2:1 (1:1, 1:1) w trzecim ćwierćfinałowym meczu rozgrywek o Puchar Polski.

Na obiekcie przy Limanowskiego lider zaplecza LOTTO Ekstraklasy objął prowadzenie już po pięciu minutach gry, kiedy skutecznym strzałem w krótki róg z pola karnego popisał się Piotr Malinowski.

Kwadrans przed przerwą wyrównał precyzyjnym uderzeniem w długi róg Michał Kucharczyk, który wykorzystał przytomne dogranie Fina Kasper Hamalainena po błędzie Arkadiusza Kasperkiewicza.

Kolejna godzina, mimo nieznacznej przewagi podopiecznych Ricardo Sa Pinto, nie przyniosła zmiany rezultatu i sędzia musiał zarządzić dogrywkę.

Osiem minut przed końcem jej drugiej części Andrzej Niewulis efektownym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego rozstrzygnął losy konfrontacji na korzyść pierwszoligowca. Podopieczni Marka Papszuna dołączyli w ten sposób do Lechii Gdańsk oraz Jagiellonii Białystok i zagrają w półfinale.

Raków Częstochowa – Legia Warszawa 2:1 (1:1, 2:1 dogrywka)

1:0 Malinowski 5′
1:1 Kucharczyk 30′
2:1 Niewulis 112′

Raków: Schwarz 54′, Kun 95′
Legia: Cafu 62′, Jędrzejczyk 111′, Carlitos 118′