Puchar Polski: kompromitacja Wisły Kraków! Obrońca tytułu wciąż w grze – podsumowanie 1/4 finału

Arka Gdynia - Raków Częstochowa
Arka Gdynia - Raków Częstochowa Pressfocus

Wyniki ćwierćfinałów Pucharu Polski. Na wtorek 1 marca zaplanowano dwa spotkania. W jednym z nich doszło do sensacyjnego rozstrzygnięcia. Prezentujemy komplet rezultatów oraz strzelców goli.

Trzecioligowiec w półfinale, Raków z szansą na drugi triumf z rzędu

Wtorkowa rywalizacja w Pucharze Polski rozpoczęła się od konfrontacji, w której faworyt do awansu do półfinału był oczywisty. Tym bardziej zaskakujące było, ze trzecioligowa Olimpia Grudziądz objęła prowadzenie po dwóch minutach meczu z Wisłą Kraków. Biała Gwiazda podniosła się dopiero w drugiej połowie, ale do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Te lepiej wykonywali zawodnicy z czwartego poziomu rozgrywkowego. Gracze Jerzego Brzęczka zostali zatem wyeliminowani.

W drugiej konfrontacji również był zdecydowany faworyt do znalezienia się w półfinale Pucharu Polski. Był nim Raków, który w 20. minucie objął prowadzenie i spotkanie z Arką Gdynia miał pod kontrolą. Pierwszoligowiec rzadko potrafił się przeciwstawić ekipie z Ekstraklasy i ostatecznie przegrał 0:2. Tym samym gracze Marka Papszuna mają szansę na zdobycie Pucharu Polski drugi raz z rzędu.