Puchar Polski: Pięć goli w Olsztynie

Fortuna Puchar Polski

Nie brakowało emocji w sobotnim meczu pierwszej rundy Fortuna Pucharu Polski w Olsztynie, gdzie miejscowy Stomil przegrał 2:3 z GKS-em 1962 Jastrzębie.

Jako pierwsi na prowadzenie, już w 10. minucie, wyszli goście z Jastrzębia. Do bramki strzeżonej przez Vjacaslavsa Kudrjavcevsa trafił Adam Wolniewicz, ale na odpowiedź Stomilu nie trzeba było długo czekać. Już pięć minut później wyrównującego gola zdobył Nikita Kovalonoks. Wynik 1:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

W 56. minucie duży krok w kierunku awansu zrobił Stomil, który za sprawą uderzenia Serafina Szoty objął w tym spotkaniu prowadzenie. Goście nie zamierzali jednak się poddawać i walczyli o awans do samego końca. Przyniosło to pożądany przez nich skutek, bowiem w ostatnim kwadransie dwa razy na listę strzelców wpisał się Farid Ali i GKS 1962 zwyciężył 3:2.

Stomil Olsztyn – GKS 1962 Jastrzębie 2:3 (1:1)

0:1 Wolniewicz 10′
1:1 Kovalonoks 15′