Puchar Polski: Lechia lepsza od Górnika

Piotr Stokowiec
Piotr Stokowiec fot. ASInfo

W pierwszym spotkaniu 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski zabrzański Górnik uległ na swoim stadionie Lechii Gdańsk 1:2. Tym samym w kolejnej fazie rozgrywek znaleźli się Biało-zieloni.

Gospodarze przystępowali do potyczki z liderem Lotto Ekstraklasy z nadzieją, że uda im się sprawić niespodziankę. Tym bardziej że ostatnio zabrzanie w lidze pokonali Zagłębie Sosnowiec. Z kolei podopieczni Piotra Stokowca mieli nadzieję na kontynuowanie passy meczów bez porażki na wyjeździe, która trwa od października minionego roku.

Pierwsi groźną akcję przeprowadzili zabrzanie, którzy w 20. minucie za sprawą Igora Angulo mogli objąć prowadzenie. Hiszpan oddał mocne uderzenie, ale próba ta była wprost w Zlatana Alomerovicia i wynik nie uległ zmianie. Kolejną szansę Górnik miał kilka minut później, ale znów na posterunku był Serb.

Tymczasem odpowiedź gości miała miejsce w 33. minucie. W roli głównej wystąpił Michał Mak, oddając strzał z dystansu, który zaskoczył kompletnie golkipera spadkobierców 14-krotnych mistrzów i Lechia na przerwę udała się z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej odsłonie każda z ekip miała swoje okazje do tego, aby strzelić gola, ale wynik rywalizacji długo nie ulegał zmianie. Ostatecznie rezultat zmienił się, gdy Tomasz Makowski strzelił gola na 2:0 dla gdańszczan. To nie był jednak koniec emocji na Arena Zabrze, bo tuż przed końcem zawodów okazję na zmniejszenie rozmiarów porażki mieli gospodarze, wykorzystując ją za sprawą Hiszpana Angulo, który zdobył bramkę z rzutu karnego.

Ekipa z Górnego Śląska w najbliższy weekend zmierzy się w ramach polskiej ekstraklasy w delegacji z Jagiellonią Białystok, a Lechia zagra w poniedziałek w Lubinie z miejscowym Zagłębiem.

Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk 1:2 (0:1)

0:1 Michał Mak 33′
0:2 Makowski 85′
1:2 Angulo 90+6′ (k.)

Górnik: Wolsztyński 86′
Lechia: Makowski 20′

Górnik (4-4-2): Chudy – Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Koj, Matras, Mystakidis (59′ Ł. Wolsztyński), Ambrosiewicz (59′ Baidoo), Gvilia (84′ Dani Suarez), Jimenez, Angulo

Lechia (4-3-3): Alomerović – Fila, Nalepa, Augustyn, Mladenović, Makowski, Łukasik, Kubicki, Paixao, (90+1′ Żukowski), Sobiech (70′ Arak), Mak (57′ Michalak).