Puchar Polski: Klimala bohaterem Jagi

TOTOLOTEK Puchar Polski
TOTOLOTEK Puchar Polski fot. Materiał prasowy

W drugim meczu w ramach 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski piłkarze Jagiellonii Białystok pokonali w delegacji Odrę Opole. Bohaterem Dumy Podlasia został Patryk Klimala, który w ostatnich 20 minutach rywalizacji dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Białostoczanie znaleźli się tym samym w półfinale rozgrywek.

Gospodarze do potyczki z aktualnymi wicemistrzami Polski przystępowali w roli kopciuszka. Mimo wszystko drużyna z Opola wierzyła, że stać ją na niespodziankę. Niemniej podopieczni Ireneusza Mamrota mieli zamiar zakończyć passę trzech meczów bez zwycięstwa.

W pierwszej odsłonie już w siódmej minucie do sporego wysiłku zmusił bramkarza gości Rafał Brusiło, ale Marian Kelemen nie dał się zaskoczyć. Z kolei w 15. minucie strzał głową oddał Marko Poletanović, ale tym razem z dobrej strony zaprezentował się… jeden z obrońców Odry, który został trafiony piłką w plecy.

Worek z bramkami został natomiast rozwiązany w drugiej odsłonie. Pierwszy gol padł w 73. minucie. Wychowanek Zjednoczonych Żarów w osobie Klimali poradził sobie z obrońcą rywali, przyjmując go na plecy, a następnie popisał się uderzeniem, po którym do kapitulacji został zmuszony Artur Krysiak.

Tymczasem w doliczonym czasie gry autor pierwszego gola w meczu jeszcze raz wpisał się na listę strzelców, wykorzystując podanie od Guilherme. Jednocześnie białostoczanie wygrali swoje spotkanie 2:0, zapewniając sobie awans do półfinału Totolotek Pucharu Polski.

Odra Opole – Jagiellonia Białystok 0:2 (0:0)

0:1 Klimala 73′
0:2 Klimala 90+2′

Odra: Moder 87′
Jagiellonia: Kadlec 11′, Kostal 29′, Kwiecień 68′, Runje 85′

Odra (4-3-3): Krysiak – Mikinic, Baranowski, Szota, Brusiło, Bonecki (64′ Błanik), Czyżycki (74′ Moder), Trojak, Niziołek, Rybicki (51′ Janus), Martin Gomez

Jagiellonia (4-2-3-1): Kelemen – Kadlec, Runje, Mitrović, Guilherme, Kwiecień (83′ Scepović), Romanczuk, Novikovas, Poletanović (68′ Pospisil), Kostal (72′ Bodvarsson), Klimala.

Sędzia główny: Krzysztof Jakubik (Siedlce)