Puchar Polski i I liga na dłużej w Polsacie

Puchar Polski
Puchar Polski fot. Totolotek

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o przedłużeniu umowy z telewizją Polsat na nadawanie transmisji z meczów Pucharu Polski i I ligi.

Czytaj dalej…

Na mocy zawartego porozumienia właśnie na antenach Polsatu obejrzymy transmisje z rozgrywek Totolotek Pucharu Polski i Fortuna 1. Ligi w kolejnych trzech sezonach (2021/22, 2022/23 i 2023/24).

Telewizja Polsat w każdym sezonie objętym umową będzie transmitować na żywo na swoich antenach co najmniej 28 meczów Pucharu Polski (w tym wszystkie, począwszy od 1/8 finału) oraz mecz o Superpuchar Polski w każdym z tych sezonów. Spotkania półfinałowe oraz finał będą niezmiennie transmitowane w kanałach otwartych. Na mocy porozumienia, Polski Związek Piłki Nożnej zachował prawo do internetowych transmisji na własnych platformach tych meczów, które nie będą eksploatowane przez nadawcę – czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie PZPN.

W przypadku umowy, dotyczącej praw telewizyjnych do Fortuna 1. Ligi, Telewizja Polsat w każdym sezonie objętym umową będzie transmitować na żywo na swoich antenach co najmniej 102 mecze rozgrywek o mistrzostwo pierwszej ligi oraz wszystkie trzy spotkania barażowe o awans do Ekstraklasy. Podobnie jak w przypadku rozgrywek o Totolotek Puchar Polski, tak i tutaj, Polski Związek Piłki Nożnej oraz Pierwsza Liga Piłkarska zachowują prawo do internetowych transmisji na własnych platformach tych meczów, które nie będą eksploatowane przez nadawcę. Niezmiennym dodatkiem pozostanie także 30-minutowy telewizyjny „Magazyn 1. Ligi”, podsumowujący każdą kolejkę rozgrywek – informuje PZPN.

Komentarze