Jakub Wrąbel
Jakub Wrąbel fot. Wisła Płock

Przerwana imponująca seria Nafciarzy

W przedostatnim meczu w ramach 14. kolejki polskiej ekstraklasy Śląsk Wrocław pokonał na swoim obiekcie Wisłę Płock 3:1. Do historii przeszła zatem passa kolejnych zwycięstw teamu z województwa mazowieckiego.

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki po przerwaniu serii meczów bez zwycięstwa. WKS przed tygodniem w pokonanym polu pozostawił Arkę Gdynia. Nieco gorsze nastroje mieli płocczanie, którzy ostatnio musieli uznać wyższość Stomilu Olsztyn w Totolotek Pucharze Polski. Tym samym mecz w stolicy Dolnego Śląska zapowiadał się bardzo ciekawie.

W pierwszych trzech kwadransach spotkania gospodarze zdołali wypracować sobie dwubramkową zaliczkę. Błąd ekipy z Mazowsza wykorzystał Krzysztof Mączyński, oddając strzał sprzed pola karnego. Jednocześnie wrocławianie już w 13. minucie prowadzili 1:0 z drużyną z Płocka.

Tymczasem w 42. minucie Śląsk drugi raz zmusił do kapitulacji golkipera płocczan za sprawą Roberta Picha, który wykorzystał bardzo dobre podanie od Wojciecha Golli z boku boiska. Tym samym na przerwę ekipa Vitezslava Lavicki udała się z dwubramkową zaliczką.

Po zmianie stron bramkę na 3:0 dla gospodarzy zdobył Michał Chrapek, dzięki czemu wrocławianie mogli być spokojni o triumf. Pomocnik ekipy z Dolnego Śląska wykorzystał fatalny błąd Jakuba Wrąbla. Goście za sprawą Damiana Michalskiego zmniejszyli rozmiary porażki, ale to było wszystko, na co było stać Wisłę.

Dzięki swojej wiktorii Śląsk ma na swoim koncie 24 punkty, awansując na szóste miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Nafciarze zaliczyli z kolei piątą porażkę w kampanii. Jednocześnie zakończyła się passa kolejnych zwycięstw ligowych Wisły, która trwała od 18 września.

Śląsk Wrocław – Wisła Płock 3:1 (2:0)

1:0 Mączyński 14′