Przemysław Płacheta w Śląsku Wrocław

Przemysław Płacheta
Przemysław Płacheta fot. Śląsk Wrocław

Młodzieżowy reprezentant Polski, Przemysław Płacheta, został nowym piłkarzem Śląska Wrocław. Skrzydłowy podpisał z wrocławskim klubem trzyletni kontrakt.

Czytaj dalej…

Ostatni sezon 21-latek spędził w Podbeskidziu Bielsko-Biała. W barwach “Górali” rozegrał 25 meczów, strzelając sześć goli. Był wyróżniającą się postacią całej I ligi, czym zapracował powołaniem do reprezentacji Polski U21 na tegoroczne mistrzostwa Europy. Na włoskim turnieju Płacheta był najmłodszym zawodnikiem w kadrze Czesława Michniewicza i wystąpił w jednym spotkaniu.

Urodzony 23 marca 1998 roku w Łowiczu piłkarz w latach 2015-2018 reprezentował barwy niemieckiego RB Lipsk, w którym występował w drużynie juniorów oraz rezerw, a także Sonnenhof Großaspach, grającego w 3. lidze. Wcześniej szkolił się w polskich klubach – Pelikanie Łowicz, ŁKS-ie i SMS-ie Łódź oraz Polonii Warszawa.

– To jeden z najbardziej uzdolnionych polskich piłkarzy w swoim roczniku, co tylko potwierdziło powołanie na EURO U21 – zaznacza Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy wrocławskiego klubu. – Bardzo się cieszę, że Przemek trafił do Śląska Wrocław. Jest zawodnikiem dysponującym bardzo dużą szybkością, potrafi grać jeden na jeden i precyzyjnie dośrodkować. Wierzymy, że w pełni rozwinie u nas swoje skrzydła – dodaje.

Choć o pomocnika zabiegało kilka klubów Ekstraklasy, zdecydował się on podpisać trzyletni kontrakt właśnie ze Śląskiem Wrocław. – Po rozmowie z trenerem i dyrektorem sportowym podjąłem decyzję, że najlepszym miejscem do rozwoju będzie Śląsk. To dla mnie ważny krok do przodu. Chcę ciężko pracować i dawać z siebie wszystko na każdym treningu i za każdym razem, gdy pojawię się na boisku – podkreśla Płacheta.

Komentarze