Przełamanie Podbeskidzia, szczęście Odry

Kamil Biliński
Kamil Biliński PressFocus

Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie odnieśli w poniedziałek piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała, którzy u siebie pokonali Skrę Częstochowa. Po raz trzeci komplet punktów na swoim konto zapisała natomiast Odra Opole, która ograła 1:0 Chrobrego Głogów.

Podbeskidzie było jednym z rozczarowań początku sezonu 2021/22 w Fortuna 1. Lidze. W trzech pierwszych spotkaniach spadkowicz z PKO Ekstraklasy nie zdołał znaleźć sposobu na pokonanie rywali. Ta sztuka udała mu się w czwartej kolejce, kiedy skromnie 1:0 pokonał u siebie Skrę Częstochowa. Bramkę na wagę wygranej zdobył w 14. minucie Kamil Biliński.

Trzecie zwycięstwo odniosła natomiast Odra Opole, która dość szczęśliwie pokonała 1:0 Chrobrego Głogów. Jedynego gola meczu w 89. minucie z rzutu karnego zdobył Krzysztof Janus. Goście od 30. minuty grali w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartką ukarany został Tomasz Cywka.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Skra Częstochowa 1:0 (1:0)
1:0 Biliński 14′

Odra Opole – Chrobry Głogów 1:0 (0:0)
1:0 Janus (k.) 89′