Przełamanie Miedzi, trwa kryzys Płocka

Lotto Ekstraklasa

Pierwsze zwycięstwo w 2019 roku odnieśli piłkarze legnickiej Miedzi, którzy ograli przed własną publicznością Wisłę Płock 2:1 (1:1) – przed przerwą najpierw trafił Zieliński, a później swojaka zanotował Miljković. W drugiej połowie, gola na wagę trzech punktów, po sporym błędzie bramkarza z Płocka, zdobył Szczepaniak.

Czterech piłkarzy po porażce z Zagłębiem Lubin zdecydował się trener Nowak – miejsca Kanibołockiego, Purzyckiego, Augustyniaka i Ojamy zajęli Sapela, Santana, Fernandez i Szczepaniak. Pięciu zmian zarządził za to po porażce z Jagiellonią trener Vicuna – Furmana, Merebashviliego, Ricardinho, Łukowskiego i Zawadę zastąpili Kuświk, Marazas, Stilić, Uryga oraz Varela.

W pierwszych minutach groźniejsze sytuacje stwarzali sobie płocczanie – najpierw Sapela, choć niezbyt pewnie, wybronił strzał Vareli, a w 20. minucie, w sytuacji sam na sam z bramkarzem, słupek ostemplował Kuświk. Trzy minuty później, prowadzenie objęli jednak legniczanie – po szybkiej kontrze, Santana wyłożył futbolówkę Zielińskiemu, który posłał ją po ziemi do siatki.

Siedem minut przed przerwą, gospodarze byli bliscy zdobycia, dość szczęśliwego, drugiego gola – po “centrostrzale” Zielińskiego, piłkę zdołał sparować Dahne. W 43. minucie, to Nafciarze doprowadzili za to do wyrównania – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, futbolówkę do własnej siatki skierował Miljković.

W drugiej połowie, inicjatywę przejęli gospodarze – w 68. minucie, bliski zanotowania swojaka był Garcia, a cztery minuty później, sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Szczepaniak.

Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, Dahne zanotował sporego klopsa – piłkę w kierunku bramki skierował Szczepaniak, a futbolówka prześlizgnęła się przez ręce bramkarza Wisły i wpadła tuż za linię bramkową. Jak się później okazało, bramka ta zapewniła legniczanom komplet oczek.