Projekt z Broszem w Górniku wypalony? Byli selekcjonerzy na celowniku Trójkolorowych

Adam Nawałka
Adam Nawałka fot. PressFocus

Górnik Zabrze w piątkowy wieczór zmierzy się na swoim stadionie ze Śląskiem Wrocław w spotkaniu 25. kolejki PKO Ekstraklasy. Tymczasem wciąż niepewny swojej przyszłości w klubie jest trener Marcin Brosz.

Kończy się pewien etap

Górnik Zabrze jest prowadzony przez szkoleniowca pochodzącego z Knurowa od 2016 roku. Z końcem czerwca tego roku kontrakt trenera wygasa i na dzisiaj wszystko wskazuje na to, że nie zostanie przedłużony.

Trójkolorowi w lidze ostatnio nie rozpieszczają. Do potyczki z ekipą z Wrocławia podejdą, legitymując się bilansem siedmiu spotkań, w których zaliczyli tylko jedno zwycięstwo, notując też cztery porażki i dwa remisy.

13 kwietnia, czyli już po przegranym derbowym starciu Górników z Piastem Gliwice (0:1) dziennikarze Piłki Nożnej Grzegorz Garbacik dał do zrozumienia, że Marcin Brosz może po sezonie rozstać się z klubem. Nie ma tutaj mowy o żadnym zwolnieniu. Po prostu wygasa kontrakt 48-latka, który najpewniej nie będzie przedłużony.

Ciekawe opcje

Ciekawe doniesienia w sprawie ewentualnego następcy przekazało natomiast Weszlo.com. Według informacji tego serwisu kandydatami do zastąpienia Brosza są Jerzy Brzęczek i Adam Nawałka, czyli dwa byli selekcjonerzy reprezentacji Polski, pozostający aktualnie bez pracy. Chociaż w przypadku trenera pochodzącego z Truskolasów trzeba podkreślić, że wciąż ma ważny kontrakt z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

Tymczasem Nawałka ma za sobą dobre wspomnienia z pracy w Zabrzu. Właśnie dzięki zyskał zaufanie sternika polskiej centrali Zbigniewa Bońka, który podjął decyzję o powierzeniu mu reprezentacji Polski. Biało-czerwoni pod batutą 63-latka z Krakowa zakończyli swój udział w Mistrzostwach Europy w 2016 roku na ćwierćfinale.

Nawałka prowadził Górników łącznie w 125 spotkaniach, w których zaliczył 56 zwycięstw, 29 remisów i 40 porażek.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze