Probierz wrócił do pracy w Ekstraklasie

Michał Probierz
Michał Probierz fot. Grzegorz Wajda

Michał Probierz został nowym trenerem Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Nie została ujawniona oficjalnie informacja na jak długo doświadczony szkoleniowiec związał się z nowym pracodawcą.

  • Michał Probierz wrócił po niedługiej przerwie do pracy w PKO Ekstraklasy
  • Urodzony w Bytomiu trener ma utrzymać Bruk-Bet Termalikę w najwyższej klasie rozgrywkowej
  • Ekipa z Niecieczy jest jedenastą, którą 49-latek poprowadzi

Probierz z trudnym zadaniem utrzymania Słoni w Ekstraklasie

Michał Probierz wrócił do pracy w polskiej piłce nożnej po zaledwie kilku miesiącach przerwy. W listopadzie minionego roku 49-latek zakończył współpracę z Cracovią, gdzie zastąpił go Jacek Zieliński. Chociaż Probierz przekonywał opinię publiczną, że potrzebuje urlopu i odpoczynku, to rzeczywistość jest taka, że po niespełna dwóch miesiącach doświadczony trener znów poprowadzi zespół z Ekstraklasy.

“Zarząd Bruk-Bet Termalica informuje, iż nowym szkoleniowcem Słoni został 49-letni, pochodzący z Bytomia, Michał Probierz. Probierz swoją pracę szkoleniową jako pierwszy trener rozpoczynał w 2005 roku w Polonii Bytom. W kolejnych latach prowadził także: Widzew Łódź, Jagiellonię Białystok, ŁKS Łódź, Wisłę Kraków, GKS Bełchatów, Lechię Gdańsk, Cracovię oraz grecki Aris Saloniki. Na liście zdobytych trofeów posiada dwa Puchary Polski (z Cracovią i Jagiellonią Białystok) i dwa Superpuchary Polski (z Cracovią i Jagiellonią Białystok), a także srebrny i brązowy medal Mistrzostw Polski” – czytamy w oficjalnym komunikacie Bruk-Bet Termaliki.

W roli trener niecieczan Probierz zastąpił Mariusza Lewandowskiego. Probierz ma jasny cel, aby utrzymać Słonie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Aktualnie Bruk-Bet Termalica legitymuje się dorobkiem 12 punktów na koncie. Drużyna z Niecieczy jest czerwoną latarnią rozgrywek, która do bezpiecznej strefy traci obecnie sześć punktów.

Pierwsze spotkanie po przerwie zimowej Bruk-Bet Termalica rozegra 4 lutego, mierząc się w roli gospodarza z Jagiellonią Białystok. W szeregach Żółto-czerwonych debiut w roli nowego opiekuna w tym starciu zaliczy natomiast Piotr Nowak, który niedawno zastąpił Ireneusza Mamrota.

Czytaj więcej: Wisła Kraków straci swoją gwiazdę!

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze