Probierz trenerem grudnia w Lotto Ekstraklasie

Michał Probierz
Michał Probierz fot. Materiał prasowy

Po ponad półtorarocznej przerwie nagroda Trenera Miesiąca w LOTTO Ekstraklasie wraca w ręce Michała Probierza. Szkoleniowiec został wyróżniony za swe dokonania w Cracovii w grudniu 2018 roku.

Czytaj dalej…

Można powiedzieć, że grudzień 2018 był “miesiącem Michałów”. Wśród piłkarzy pierwsze miejsce za ten okres zgarnął Michał Janota, a u szkoleniowców natomiast jego imiennik – Probierz. Tym samym po raz pierwszy historii nagrody wyróżniony został szkoleniowiec Cracovii, Pasą zostały dwunastym klubem w gronie nagrodzonych.

Dla samego Michała Probierza to już druga taka zdobycz. Pierwszą wywalczył jeszcze w Jagiellonii Białystok za kwiecień 2017 roku. Tym samym stał się trzecim po Piotrze Stokowcu (KGHM Zagłębie Lubin, Lechia Gdańsk) i Waldemarze Fornaliku (Ruch Chorzów, Piast Gliwice) szkoleniowcem, który wygrywał nagrodę Trenera Miesiąca w dwóch różnych klubach.

Właśnie były selekcjoner, a także obecny, Jerzy Brzęczek, są jedynymi szkoleniowcami, triumfującymi w tym plebiscycie częściej niż Probierz. Obaj zgarnęli po trzy statuetki. Dwa laury, tak jak obecny sternik Cracovii, mają jeszcze Kosta Runjaić, Piotr Stokowiec, Nenad Bjelica i Gino Lettieri.

Trener Miesiąca w LOTTO Ekstraklasie 2018/2019

Grudzień 2018: Michał Probierz (Cracovia)
Listopad 2018: Kosta Runjaić (Pogoń Szczecin)
Październik 2018: Kosta Runjaić (Pogoń Szczecin)
Wrzesień 2018: Waldemar Fornalik (Piast Gliwice)
Sierpień 2018: Piotr Stokowiec (Lechia Gdańsk)
Lipiec 2018: Waldemar Fornalik (Piast Gliwice)

Komentarze