Prikryl w Jagiellonii

Tomas Prikryl
Tomas Prikryl fot. Jagiellonia Białystok

W środę nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok został 27-letni czeski skrzydłowy Tomas Prikryl, który podpisał z klubem z Podlasia czteroletni kontrakt.

Czytaj dalej…

Były młodzieżowy reprezentant Czech, który przychodzi do Jagiellonii na zasadzie transferu definitywnego z Mlady Boleslav, w ostatnim sezonie spisywał się znakomicie. Prikryl rozegrał dla swojego byłego już klubu 34 spotkania oficjalne, w których strzelił 9 goli i zanotował 14 asyst.

Urodzony 4 lipca 1992 roku w czeskim Ołomuńcu skrzydłowy jest wychowankiem miejscowej Sigmy, w barwach której również zadebiutował w seniorskim futbolu. Miało to miejsce w sezonie 2010/2011, gdy jeszcze jako nastolatek rozegrał w czeskiej Fortuna Lidze 16 meczów (3 gole, 1 asysta).

Po kolejnej rundzie i 10 rozegranych spotkaniach, w przerwie zimowej sezonu 2011/12, na transfer utalentowanego skrzydłowego zdecydowała się Sparta Praga, która zapłaciła za niego 600 tysięcy euro. Swoją przygodę z najbardziej rozpoznawalnym czeskim klubem Prikryl rozpoczął bardzo dobrze. Wiosną w 12 spotkaniach ligowych strzelił trzy gole.

W kolejnych rozgrywkach tak dobrze już nie było. W sezonach 2012/13 i 2013/14 rozegrał łącznie 43 ligowe mecze, w których czterokrotnie trafiał do siatki. O ile indywidualnie szału Prikryl w tym czasie nie zrobił, tak w 2014 roku drużynowo mógł świętować zarówno mistrzostwo Czech, puchar i superpuchar kraju.

W kolejnym sezonie, w przerwie zimowej czeski zawodnik zakończył swoje występy w barwach praskiego klubu. Jego licznik w Sparcie zatrzymał się na 88 oficjalnych pojedynkach, 15 bramkach i pięciu asystach.

Przez cały 2015 rok nowy skrzydłowy Jagi reprezentował inny praski klub – Duklę Praga. W tym czasie Prikryl wystąpił w 19 meczach Fortuna Ligi, strzelając w nich pięć goli.

Od stycznia 2016 Czech był piłkarzem Mlady Boleslav. Już w pierwszej rundzie w nowym klubie zdołał on sięgnąć po Puchar Czech, a w lidze jego zespół zajmował miejsca głównie w górnej połowie tabeli – dwukrotnie czwarte, raz dziewiąte, a ostatnie rozgrywki zakończył na siódmej pozycji. W tym czasie pojawił się na boisku 125 razy, 19-krotnie trafiał do siatki rywala i zaliczył 25 asyst.

27-letni filigranowy (177 cm wzrostu) skrzydłowy, który może grać również na pozycji ofensywnego pomocnika po pozytywnym przejściu testów medycznych podpisał z Jagiellonią czteroletni kontrakt. W szeregach Dumy Podlasia będzie występował z numerem 14.

Komentarze