Prezes Zagłębia: Nie chcemy kupić awansu

Stadion Zagłębia Lubin
Stadion Zagłębia Lubin fot. ASInfo

Konsekwencja, spójność, jasny cel i jasna strategia – to słowa, w których Tomasz Dębicki, prezes Zagłębia Lubin, zapowiada kolejne miesiące w miedziowym klubie. Trzeci zespół tabeli I ligi na specjalnej konferencji prasowej podsumował w czwartek rundę jesienną.

Czytaj dalej…

– Chcemy trzymać się tezy “jasny cel – jasna strategia”. Celem jest awans do Ekstraklasy i Zagłębie ciągle nie schodzi z tej ścieżki. Zagłębie nie będzie jednak szło na skróty. Przyjęliśmy swoje założenia, stawiamy na wychowanków, których gra duża liczba i którzy pokazują niezłą jakość. Gra w pierwszej lidze to dla Zagłębia ważna chwila. Chcemy być konsekwentni, byśmy zarazem byli wiarygodni – powiedział Dębicki.

– Powiedzieliśmy sobie, że cel jest jasny – powrót do Ekstraklasy jest priorytetem. To chcemy zrobić, ale będziemy konsekwentni. Nie chcemy kupić awansu, kupując profesjonalnych, doświadczonych i drogich piłkarzy, ale chcemy go wykuć – dodał.

Stokowiec: Jesteśmy blisko celu >>

Prezes lubińskiego klubu zapowiedział zimowe transfery. – Myślimy o dwóch-trzech wzmocnieniach. Budżet został mocno ograniczony, ale postanowiliśmy pójść odważną drogą i postanowiliśmy obniżyć koszty funkcjonowania aż o 50%. Zmieniamy Zagłębie i mam nadzieję, że na stałe. Sami młodzieżowcy nie wywalczą awansu, dlatego też musimy zrobić mieszankę rutyny z młodością. A w klubie realizujemy jedno motto – jest to jeden klub, jeden organizm i jedna koncepcja – przyznał.

– Możemy odczuwać pewien niedosyt, bo nie znajdujemy się na pozycji premiowanej awansem.  Awans jest jasnym celem i musimy zrobić wszystko, by udało się go osiągnąć – zakończył Tomasz Dębicki.

z Lubina – Przemysław Mamczak

Komentarze