Prezes Wisły: nie bierzemy pod uwagę walki o utrzymanie

Prezes Wisły Kraków Dawid Błaszczykowski
Prezes Wisły Kraków Dawid Błaszczykowski fot. PressFocus

Wisła Kraków w sobotę zmierzy się w jednym z hitów 11. kolejki PKO Ekstraklasy z Górnikiem Zabrze. Tymczasem przed tym starciem ciekawego wywiadu serwisowi Goal.pl udzielił prezes Białej Gwiazdy Dawid Błaszczykowski.

  • Wisła Kraków jest w trakcie przebudowy
  • Opowiedział o tym w rozmowie z Goal.pl prezes Białej Gwiazdy
  • Przedstawiciel władz klubu z Krakowa dał do zrozumienia, że nie ma opcji, aby wiślacy walczyli w tej kampanii tylko o utrzymanie

Wisła Kraków stabilizuje swoją sytuację

Wisła Kraków jest w trakcie przebudowy drużyny. Ostatnie 1,5 roku to był czas niezwykle intensywny dla klubu z Reymonta. Opowiedział o tym sternik krakowskiej ekipy.

– Jestem człowiekiem, który nie lubi się poddawać. Im jest trudniej, tym więcej daję z siebie, aby pokonać przeciwności. Ale nie ukrywam, że te półtora roku było dla mnie niełatwe, lecz każdego dnia stawiam coraz śmielsze kroki. Dziś siadając w fotelu, mogę powiedzieć, że jestem zadowolony, bo z wszystkich założeń, o których mówiłem, wiele udało mi się zrealizować – mówił Błaszczykowski w rozmowie z Przemysławem Langierem z Goal.pl.

Wisła po rozegraniu 10 meczów ligowych legitymuje się bilansem 11 punktów na koncie. Aktualnie Biała Gwiazda plasuje się na 13. pozycji. Czy będzie bronić się w tej kampanii przed spadkiem?

– Nie bierzemy pod uwagę tego, że będziemy walczyć o utrzymanie. Przegraliśmy z Lechem, który jest liderem i mocnym pretendentem do mistrzostwa Polski. Później z Pogonią, która względem poprzedniego sezonu się wzmocniła i która też jest kolejnym z kandydatów do pucharów. Boli mecz w Gliwicach, bo z gry byliśmy drużyną lepszą, ale błędy spowodowały, że nie udało się zdobyć punktów. Podchodzimy bardzo spokojnie do tej sytuacji. Nie ma żadnej paniki – kontynuował działacz Wisły.

Sobotnia potyczka Górnik – Wisła zacznie się o 17:30.

Cała rozmowa z prezesem Wisły Kraków na Goal.pl.

Czytaj więcej: Jagiellonia zatrzymała Zagłębie, Piast z przełamaniem

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze