Pretendent do Ekstraklasy potwierdził kolejny transfer

Dawid Gojny
Dawid Gojny PressFocus

Arka Gdynia dokonała trzeciego wzmocnienia w zimowym oknie transferowym. Jednocześnie osłabił swojego ligowego rywala.

  • Arka Gdynia zrealizowała transfer wewnątrz Fortuna 1. Liga
  • Do klubu trafił nowy lewy obrońca
  • Nowy nabytek Arki poprzednio reprezentował Zagłębie Sosnowiec

Arka osłabiła ligowego rywala

Polskie kluby przygotowują się do wznowienia zmagań na krajowym podwórku. Kluby Fortuna 1. Liga do gry wrócą w drugim tygodniu lutego. Runda wiosenna zapowiada się pasjonująco. Chęć gry w Ekstraklasie zgłasza wiele drużyn. Jedną z nich jest Arka Gdynia, która w ligowej tabeli zajmuje ostatnie miejsce dające prawo gry w barażach o najwyższą klasę rozgrywkową.

Działacze Arki nie chcą zaprzepaścić szansy na występy w Ekstraklasie, więc postanowili wzmocnić zespół. Do drużyny prowadzonej przez Hermesa, dołączyli dotychczas dwaj obcokrajowcy. Szeregi gdynian zasilili napastnik Luan Capanni i środkowy obrońca Oleksandr Azatskyi. Teraz okazało się, że do Arki przeniósł się także polski piłkarz.

Arka poinformowała, że do klubu dołączył 28-letni Dawid Gojny, który rozegrał sporo ponad sto spotkań w pierwszej i drugiej lidze. Ostatnio lewy obrońca reprezentował Zagłębie Sosnowiec, czyli ligowego rywala gdynian. Gojny podpisał kontrakt do 30 czerwca 2026 roku, a jego nowy pracodawca musiał zapłacić za jego angaż. – Dawid to zawodnik, którego sprowadzeniem interesowaliśmy się już pół roku temu. W tym sezonie jest najlepszym lewym obrońcą ligi. Liczymy, że będzie wzmocnieniem naszej drużyny – rzekł Michał Kołakowski, prezes Arki Gdynia.

Czytaj także: Lech wzmacnia się między słupkami. Do Poznania trafił były bramkarz Rakowa

Komentarze