Praszelik z wyróżnieniem. Zawodnik Śląska młodzieżowcem sierpnia

Mateusz Praszelik
Mateusz Praszelik fot. Dawid Antecki / Slaskwroclaw.pl

Mateusz Praszelik został pierwszym laureatem nagrody dla Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego w sezonie 2020/2021, poinformowała Ekstraklasa SA. Zawodnik Śląska Wrocław w sierpniu w pokonanym polu o zaszczytne wyróżnienie pozostawił Jakuba Kamińskiego (Lech Poznań) oraz Dariusza Pawłowskiego (Górnik Zabrze).

Czytaj dalej…

W lipcu Mateusz Praszelik świętował tytuł mistrza Polski z Legią Warszawa. Latem postanowił jednak odejść ze stołecznej ekipy i przywdział barwy drugiego klubu z wojskowymi korzeniami w najwyższej polskiej lidze, czyli Śląska Wrocław.

Vitezslav Lavicka, postawił na nowego pomocnika, a ten – jako jedyny z młodzieżowców – w każdej z dwóch pierwszych kolejek zdobywał punkty do klasyfikacji kanadyjskiej. Zarówno przeciwko Piastowi Gliwice, jak i Wiśle Kraków zanotował bowiem asysty. Jego drużyna wygrała zaś z obydwoma tymi rywalami.

Tak się złożyło, że przed Mateuszem Praszelikiem nagrody Młodzieżowca Miesiąca zdobywali już zawodnicy urodzeni w 2001 (Bartosz Białek, Michał Karbownik), a nawet 2002 roku (Daniel Szelągowski). Pomocnik Śląska Wrocław stał się natomiast pierwszym przedstawicielem rocznika 2000 w gronie laureatów. W walce o nagrodę pokonał on nominowanego w drugiej odsłonie z rzędu Jakuba Kamińskiego (Lech Poznań), a także Dariusza Pawłowskiego (Górnik Zabrze).

W tym sezonie status młodzieżowca przysługuje zawodnikom z polskim obywatelstwem, urodzonym w 1999 roku i młodszym. Piłkarze spełniający oba te kryteria mogą się jednocześnie ubiegać o nagrodę Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Trójka kandydatów – wraz z laureatem – wybierana jest na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy pozaboiskowej. Za sierpień 2020 rozpatrywano formę zaprezentowaną w 1. i 2. kolejce.

Komentarze