Poważne problemy Stali Mielec. Klub nie uzyskał licencji

Krystian Getinger
Krystian Getinger Pressfocus

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN poinformowała o rozpatrzeniu wszystkich wniosków złożonych przez kluby PKO Ekstraklasy, 1. Ligi oraz 2. Ligi. Wtorkowym popołudniem grunt najmocniej zatrząsł się w Mielcu. Stal walcząca obecnie o utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w kraju, nie uzyskała licencji na grę w Ekstraklasie od przyszłego sezonu.

Powodem braku licencji są nieprawidłowości finansowe

Członkowie komisji w oficjalnym komunikacie przekazali, że zdecydowali się upoważnić prawie wszystkie dotychczasowe zespoły PKO Ekstraklasy do gry na najwyższym szczeblu od przyszłego sezonu. Jedynym wyjątkiem w całej stawce jest zeszłoroczny beniaminek. Przedstawiciele Stali nie spełnili poszczególnych kryteriów finansowych , przez co doszło do niezgodności i braku otrzymania licencji.

Zastrzeżenia Komisji Ligi dotyczą rocznego sprawozdania finansowego wraz z opinią i raportem biegłego rewidenta (F.01), braku przeterminowanych zobowiązań wobec klubów piłkarskich wynikających z tytułu działalności transferowej (F.03), a także brak przeterminowanych zobowiązań wobec pracowników na rzecz ZUS i urzędu skarbowego (F.04).

Oprócz walki o utrzymanie dochodzi bój o licencję

Ekipa z Mielca pod koniec sezonu wróciła na właściwe tory i z każdym kolejnym meczem dzielnie kroczy ku utrzymaniu. Siedem punktów w trzech poprzednich kolejkach pozwoliło na opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli. Na dodatek Stal wciąż ma do rozegrania zaległe spotkanie, a dzięki zwycięstwu może przeskoczyć nawet Wisłę Kraków.

Po decyzjach poszczególnych organów PZPN, Stal natychmiastowo poinformowała, że zamierza odwołać się od decyzji i wraz z odwołaniem dostarczy wymagane dokumenty, świadczące o zgodności z regulaminem Komisji.

Komentarze