Potwierdziły się doniesienia. Nowy trener Śląska!

Jacek Magiera
Jacek Magiera PressFocus

W niedzielę Śląsk Wrocław poinformował o zwolnieniu Vitezslava Lavički. Tomasz Włodarczyk informował, że klub chce podpisać kontrakt z Jackiem Magierą. W poniedziałek dostaliśmy oficjalne potwierdzenie zatrudnienia byłego selekcjonera młodzieżowych reprezentacji Polski.

“Śląsk Wrocław potrzebował zmiany”

Jacek Magiera jako trener klubowy pracował ostatnio w Legii Warszawa, z którą pożegnał się w 2017 roku. Z Wojskowymi sięgnął po mistrzostwo Polski, prowadził ich także w rozgrywkach Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Następnie związał się z młodzieżowymi reprezentacjami Polski. Z kadrą U20 dotarł do ćwierćfinału mistrzostw świata. Pracę dla Polskiego Związku Piłki Nożnej zakończył w marcu bieżącego roku.

W oficjalnym oświadczeniu Śląska Wrocław pojawiła się wypowiedź prezesa klubu.

Częścią zawodowego sportu są chwile, w których do rozwoju konieczna staje się zmiana dotychczasowych nawyków i nowe spojrzenie na wykonywaną pracę. Uznaliśmy, że nadszedł moment, w którym drużyna potrzebuje impulsu i przełamania pewnej rutyny. Ze względu na swój warsztat trener Jacek Magiera z pewnością jest w stanie pomóc zespołowi osiągać jak najlepsze wyniki, a dzięki dużej wiedzy na temat młodych polskich zawodników wpisuje się w strategię klubu – powiedział Piotr Waśniewski.

Sam szkoleniowiec również wydaje się podekscytowany nowym wyzwaniem.

Dziękuję za zaufanie i możliwość pracy w klubie z takimi ambicjami jak Śląsk Wrocław. Zawsze starałem wysoko zawieszać poprzeczkę, dlatego chciałbym, aby nasza drużyna walczyła o czołowe lokaty w Ekstraklasie. Od pierwszego dnia w klubie będziemy koncentrować się na czekających nas spotkaniach w obecnych rozgrywkach, ponieważ uważam, że ten sezon może dostarczyć nam jeszcze wielu powodów do zadowolenia – podkreślił Jacek Magiera.

Trener po raz pierwszy spotka się z drużyną w poniedziałek i poprowadzi popołudniowy trening. Podpisał umowę obowiązującą do czerwca 2023 roku, zawierającą opcję przedłużenia.

Komentarze