Paweł Wszołek bliski powrotu do Ekstraklasy

Paweł Wszołek
Paweł Wszołek Pressfocus

Wszystko wskazuje na to, że Paweł Wszołek rozwiąże swój kontrakt z Unionem Berlin. Polak nie sprawdził się w Bundeslidze, a mimo ofert z Belgii i Francji najbliżej mu do ponownego związania się z Legią Warszawa, Takie informacje przekazał w czwartek Sebastian Staszewski.

  • Transfer Wszołka do Unionu Berlin okazał się kompletnym niewypałem
  • Polak został wypożyczony w styczniu do Legii Warszawa, gdzie rozegrał bardzo dobrą rundę
  • 30-latek będzie starał się o rozwiązanie kontraktu z niemieckim klubem i powrót do Wojskowych

Wszołek postara się o powrót na stare śmieci

Paweł Wszołek przeniósł się w 2021 roku z Legii Warszawa do Unionu Berlin. Jego przygoda z klubem z Bundesligi od początku nie była udana, a skrzydłowy otrzymał raptem jedną szansę od trenera Ursa Fishera i to w spotkaniu pucharowym. Drużyna z Berlina w styczniu zdecydowała się wypożyczyć do z powrotem do zespołu z Łazienkowskiej. W Ekstraklasie pomocnik regularnie grał i notował dobre liczby. 

Sebastian Staszewski przekazał w czwartek, że Wojskowi chcieliby pomóc Wszołkowi i postarać się o jego definitywny powrót do Warszawy. Jeśli 30-latkowi uda się rozwiązać kontrakt z Unionem, niemal na pewno zostanie piłkarzem Legii. 

Poza Legionistami, zainteresowane jego transferem były również Hellas Werona i niektóre drużyny z Belgii. Wszołek wobec kompletnie nieudanego transferu do Niemiec nie będzie chciał ryzykować i zdecyduje się na bezpieczną opcję, czyli powrót do Legii. W trakcie półrocznego wypożyczenia w barwach stołecznego klubu rozegrał on 13 meczów, w trakcie których zanotował sześć trafień i trzy asysty.

Przeczytaj też: Kolejny obcokrajowiec w Warszawie. Legia z nowym graczem

Komentarze