Pomocnik Lecha zasypywany ofertami transferu

Dani Ramirez
Dani Ramirez Pressfocus

Dani Ramirez może latem opuścić Lecha Poznań. Mistrz Polski musi jednak otrzymać dobra ofertę za Hiszpana, aby ten opuścił drużynę.

  • Są szanse na to, że Dani Ramirez latem opuści Lecha
  • Hiszpan nie narzeka na brak propozycji
  • Zgodę musi jeszcze wyrazić poznański klub

Lech nie chce być stratny

Miniona sobota była pięknym dniem dla Lecha, który pokonał Wartę 2:1 w derbach Poznania. Następnie z Zagłębiem Lubin przegrał Raków Częstochowa, co sprawiło, że drużyna Macieja Skorży mogła świętować pierwsze od siedmiu lat mistrzostwo Polski.

W sukcesie Lecha udział miał między innymi Dani Ramirez. Jego wkład nie był jednak duży, ponieważ Hiszpan zdecydowaną większość spotkania rozpoczynał jako rezerwowy. Wobec tego na murawie spędził mniej, niż 1000 minut. W tym czasie strzelił dwa gole oraz zaliczył siedem asyst.

Ramirez przyspawany do ławki był już od początku sezonu, więc nie może dziwić fakt, że piłkarz w zimowym oknie transferowym mógł opuścić Poznań. Atrakcyjny kontrakt dla Hiszpana przygotował Kajrat Ałmaty. Zgody na transfer nie wyraził aktualny mistrz Polski.

Temat zmiany klubu przez Ramireza wrócił. Zawodnik zdecydowanie nie narzeka na brak ofert. Chętne na jego pozyskanie są kluby z różnych zakątków świata. Między innymi Turcji i Korei Południowej. Istnieje też opcja pozostania w Ekstraklasie (Jagiellonia). Do transferu dojdzie jeżeli Lech będzie zadowolony z otrzymanej oferty. Poznaniacy zapłacili za Hiszpana pół miliona euro, więc zapewne chcą odzyskać tę sumę, a może nawet zarobić.

Czytaj także: Lech mistrzem Polski! Zagłębie utrzymało się w Ekstraklasie

Komentarze