Thomas Pekhart
Thomas Pekhart fot. Pressfocus

Pokaz siły Legii w pierwszym sparingu, outsider rozbity w pył

Legia Warszawa udanie zaczęła przygotowania do rundy wiosennej w PKO Ekstraklasie. Mistrzowie Polski rozbili w Dubaju aż 8:0 występującą w UAE Second Division League Liwę FC. Bohaterem meczu w szeregach Wojskowych został Thomas Pekhart, który zdobył cztery bramki.

Legia Warszawa sobotnim spotkaniu już do przerwy prowadziła różnica trzech goli. Z kolei po zmianie stron dołożyła kolejnych pięć trafień. Tym samym w swoim pierwszym spotkaniu w 2021 roku odniosła przekonujące zwycięstwo, które można traktować jako dobry prognostyk na przyszłość.

Legioniści swój kolejny mecz kontrolny rozegrają 13 stycznia. Niemniej przeciwnik nie jest jeszcze znany. Tymczasem na 31 stycznia zaplanowane jest pierwsze spotkanie Legii w ramach polskiej ekstraklasy po przerwie w rozgrywkach. Rywalem Wojskowych będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała. W związku z tym do powrotu do ligowych zmagań pozostały trzy tygodnie.

Legia jest aktualnie liderem rozgrywek, legitymując się 29 punktami na koncie. Wiceliderem PKO Ekstraklasy jest natomiast Raków Częstochowa, mający 28 oczek w swoim dorobku, czyli tyle ile Pogoń Szczecin.

8:0 Gvilia 74′

Legia (I połowa): Miszta – Niski, Mosór, Lewczuk, Hołownia, Kisiel, Matsenko, Ciepiela, Skibicki, Valencia, Cholewiak

Legia (II połowa): Tobiasz – Juranović, Wieteska, Jędrzejczyk, Mladenović, Slisz, Martins, Gvilia, Wszołek, Pekhart, Luquinhas.