Pogoń z ambitnym celem na wiosnę. Portowcy chcą się pokazać w Europie

Piłkarze Pogoni Szczecin
Piłkarze Pogoni Szczecin fot. PressFocus

Pogoń Szczecin rok 2020 kończy na trzeciej pozycji w ligowej tabeli, tracąc zaledwie jeden punkt do prowadzącej Legii Warszawa. Taki stan rzeczy sprawia, że Duma Pomorza ma szansę na zrealizowanie ambitnych celów. Prezes Pogoni za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Granatowo-bordowych poinformował, że celem postawionym przed zespołem jest wywalczenie prawa gry w europejskich pucharach.

Pogoń Szczecin legitymuje się aktualnie bilansem 28 punktów. Wpływ na taki stan rzeczy ma osiem zwycięstw i cztery remisy. Nie dziwi zatem, że przed podopiecznymi Kosty Runjaicia postawiono ambitny cel. Tym bardziej że ekipa ze Szczecin wciąż bierze udział w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski.

– Sportowo chcemy być jak najwyżej. Rok kończymy w bezpośrednim kontakcie z czołówką tabeli. Jak już mówiłem, to bardzo dobre podstawy do tego, by wiosną zaatakować czołowe lokaty. Mamy duże nadzieje związane z Pucharem Polski, po raz pierwszy od kilku lat jesteśmy w tych rozgrywkach także wiosną – powiedział prezes Pogonii Szczecin Jarosław Mroczek cytowany przez PogonSzczecin.pl.

“Możliwości do tego są dwie, ale droga ta sama”

– Chcemy w końcu pokazać Pogoń Szczecin w Europie. Możliwości do tego są dwie, ale droga ta sama – każdego dnia musimy dobrze pracować, wygrywać mecze i wtedy na koniec sezonu będziemy mogli cieszyć się i świętować. O tym marzymy, tego wszystkim kibicom Pogoni Szczecin szczerze życzę – uzupełnił sternik Portowców.

Swój pierwszy mecz w nowym roku Pogoń rozegra 29 stycznia, mierząc się na wyjeździe z Rakowem Częstochowa. Tymczasem pierwszy mecz kontrolny ekipa ze Szczecina ma rozegrać 22 stycznia, mierząc się z Arką Gdynia.

Komentarze