Pogoń wzmocniła się reprezentantem Szwecji

Linus Wahlqvist
Linus Wahlqvist fot. Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin w oficjalnym komunikacie poinformowała, że pozyskała nowego obrońcę. Szeregi Portowców zasilił Linus Wahlqvist, który związał się z ekipą ze Szczecina umową na 3,5 roku.

  • Pogoń Szczecin sfinalizowała drugi transfer przed rundą wiosenną
  • Szeregi Portowców wzmocnił Linus Wahlqvist
  • 26-latek parafował kontrakt na 3,5 roku

Linus Wahlqvist nowym piłkarze Pogoni

Pogoń Szczecin pierwszą część sezonu PKO Ekstraklasy zakończyła na czwartej pozycji w ligowej tabeli. Portowcy tracą aktualnie 12 punktów do pierwszego Rakowa Częstochowa, Szczecinianie mimo wszystko nie zamierzają składać broni przed walką o najwyższe cele. W związku z tym Granatowo-bordowi już pracują nad wzmocnieniami.

“Linus Wahlqvist został nowym piłkarzem Pogoni Szczecin! Reprezentant Szwecji trafia do Dumy Pomorza na zasadzie transferu definitywnego z IFK Norrkoping. Podpisał 3,5-letni kontrakt. Jest drugim zimowym wzmocnieniem klubu. Treningi z Pogonią rozpocznie 3 stycznia” – brzmi oficjalny komunikat klubu ze Szczecina.

26-letni zawodnik to prawy defensor, który z powodzeniem może także grac na środku defensywy. W trakcie swojej kariery Szwed grał nie tylko w IFK Norrkoping, ale również w Dynamie Drezno. W reprezentacji Szwecji zaliczył jak na razie sześć występów.

– Wszyscy przywitali mnie bardzo ciepło. Czuję się w klubie mile widziany, z każdej strony mogę liczyć na pomoc. Niezmiernie podoba mi się tutejszy stadion. Jest piękny. Nie mogę się doczekać, aż będę miał okazję na nim zagrać. Jestem bardzo szczęśliwy, że zostałem nowym piłkarzem Pogoni Szczecin i niezmiernie podekscytowany tym, co na mnie czeka w najbliższej przyszłości – powiedział Wahlqvist.

Czytaj więcej: Legia podjęła decyzcję w sprawie wychowanka

Komentarze