Pogoń Szczecin z trzecim letnim wzmocnieniem

Piłkarze Pogoni Szczecin
Piłkarze Pogoni Szczecin fot. PressFocus

Piotr Parzyszek został nowym zawodnikiem Pogoni Szczecin. Do ekipy dowodzonej przez Kostę Runjaicia piłkarz trafił na wypożyczenie z Frosinone Calcio. W porozumieniu między obiema stronami zawarto opcję transferu definitywnego.

  • Pogoń Szczecin sfinalizowała kolejne wzmocnienie
  • Szeregi Portowców wzmocnił Piotr Parzyszek
  • 27-latek został nowym napastnikiem w drużynie Granatowo-bordowych

Pogoń Szczecin wzmocniona w ataku

Piotr Parzyszek zasilił szeregi Dumy Pomorza na zasadzie rocznego wypożyczenia. Napastnik jest jednocześnie trzecim letnim wzmocnieniem ekipy ze Szczecina.

– Przychodzi do nas doświadczony, także na krajowym rynku, zawodnik. Charakteryzuje go to, że zawsze “robi liczby”. Po odejściu Adriana Benedyczaka powiedziałem, że priorytetem jest pozyskanie napastnika. Piotr ma wszelkie predyspozycje do tego, by cieszyć swoją grą kibiców Pogoni i spełniać pokładane w nim nadzieje – mówił dyrektor sportowy Portowców Dariusz Adamczuk.

– Wynegocjowana kwota pierwokupu to dla klubu realna suma i oczywiście zakładamy scenariusz, że Piotr będzie z nami dłużej niż rok. Negocjacje były bardzo trudne, w grze było kilka innych klubów, dlatego tym bardziej cieszymy się z tego, że udało nam się osiągnąć porozumienie i Piotr będzie grał w Pogoni Szczecin – uzupełnił przedstawiciel Pogoni.

Parzyszek w nowym klubie będzie występował z numerem “9” na koszulce. Treningi z zespołem ma zacząć w najbliższy wtorek. Urodzony w Toruniu zawodnik w Ekstraklasie zaliczył jak dotąd 74 występy. Strzelił w nich 21 goli, a ponadto zaliczył siedem asyst.

Czytaj więcej: Wisła Kraków pozyskała nowego bramkarza

Komentarze