Pogoń – Lech: Kolejorz wykonał milowy krok w kierunku mistrzostwa

Mikael Ishak
Mikael Ishak fot. PressFocus

Lech Poznań na oczach selekcjonera reprezentacji Polski – Czesława Michniewicza pokonał na wyjeździe Pogoń Szczecin (3:0). O zwycięstwie Kolejorza zdecydowały trzy ciosy zadane w ciągu sześciu minut.

• Lech Poznan wrócił na zwycięski szlak po porażce z Lechią Gdańsk (0:2)
  • Kolejorz dzięki wygranej w Szczecinie został liderem rozgrywek
  • Dwa gole dla lechitów strzelił Mikael Ishak i jedno trafienie dołożył Dawid Kownacki

Pogoń – Lech: trzy ciosy w sześć minut

Pogoń Szczecin przystępowała do starcia z Kolejorzem, nie będąc faworytem według analityków bukmacherskich. Portowcy wierzyli jednak, że mogą wykorzystać atut własnego boiska. Lech chciał z kolei za wszelką cenę wrócić na zwycięski szlak po wpadce z Lechią Gdańsk (0:1).

W pierwszej połowie rywalizacji z udziałem obu teamów na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera emocji było jak na rybach. Obie drużyny skupiły się na ostrożnej grze w środku pola, co skutkowało tym, że sytuacji strzeleckich obie drużyny w pierwszych 45 minutach praktycznie nie wypracowały.

Po zmianie stron losy meczu rozstrzygnęły się między 70. a 76. minutą gry. Podopieczni Macieja Skorży zadali szczecinianom trzy ciosy. Wynik spotkania otworzył Mikael Ishak. Szwed wykorzystał podanie od Jakuba Kamińskiego. Chwilę później do siatki trafił Dawid Kownacki, zamieniając na gola dośrodkowanie Kristoffera Velde.

Wynik meczu ustalił Ishak, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na “Kownasiu” i Kolejorz wygrał w Szczecinie (3:0), dzięki czemu wrócił na pozycję lidera PKO Ekstraklasy. Lech ma aktualnie na swoim koncie 48 punktów.