Pogoń Szczecin 4 stycznia wznawia treningi

Piłkarze Pogoni Szczecin
Piłkarze Pogoni Szczecin fot. PressFocus

Pogoń Szczecin w poniedziałek 4 stycznia wróci do treningów po świąteczno-noworocznej przerwie. Duma Pomorza do rundy wiosennej PKO Ekstraklasy będzie przygotowywać się na swoich obiektach, poinformował klub za pośrednictwem swojej strony internetowej.

Pogoń Szczecin w trakcie trwającej kampanii ma ambitny plan, aby wywalczyć miejsce premiowane grą w europejskich pucharach. Po rozegraniu 14 meczów ligowych team z portowego miasta legitymuje się bilansem 28 oczek.

Szczecinianie do lidera rozgrywek, którym jest warszawska Legia, tracą tylko punkt. Na drugiej pozycji w ligowej klasyfikacji zadomowił się z kolei Raków Częstochowa. Ekipa z Jasnej Góry ma taki sam dorobek punktowy jak szczeciński team.

Portowcy rozegrają zimą dwa sparingi

W trakcie okresu przygotowawczego Pogoń Szczecin ma rozegrać jedną gierkę wewnętrzną i dwa mecze kontrolne. Rywalami Granatowo-bordowych w sparingach mają być piłkarze Arki Gdynia i Warty Poznań. Z przedstawicielem Fortuna 1 Ligi mecz ma się odbyć 22 stycznia. Z kolei termin starcia z Zielonymi nie został jeszcze ustalony.

Swój pierwszy mecz w ramach polskiej ekstraklasy w 2021 roku podopieczni Kosty Runjaicia rozegrają 29 stycznia. Skonfrontują wówczas swoje siły z Rakowem Częstochowa. W roli gospodarza Pogoń swoje pierwsze spotkanie rozegra tydzień później przeciwko Cracovii. Z kolei 10 lutego szczeciński zespół rozegra swoje spotkania w ramach Fortuna Pucharu Polski. Rywalem Portowców będzie Piast Gliwice.

W kontekście walki o europejskich puchary godne uwagi jest to, że tylko mistrz Polski stanie przed szansą gry w Lidze Mistrzów. W związku z tym zespoły, które zakończą zmagania ligowe kolejno na drugiej i trzeciej pozycji w PKO Ekstraklasie, grać będę w kwalifikacjach do Europa Conference League. Dlatego szykuje się nam emocjonująca druga część sezonu.

Komentarze