Pogoń pozyskała piłkarza Legii

Paweł Stolarski
Paweł Stolarski PressFocus

Paweł Stolarski został we wtorek nowym zawodnikiem Pogoni Szczecin. 24-letni obrońca przeniósł się do drużyny Portowców na zasadzie definitywnego transferu z Legii Warszawa. Piłkarz związał się z Pogonią umową do czerwca 2023 roku.

Dla Stolarskiego będzie to już czwarty klub w Ekstraklasie. Piłkarską karierę rozpoczynał w barwach Wisły Kraków, w której debiutował również na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej. W kolejnych latach występował również w Lechii Gdańsk i wspomnianej Legii. W międzyczasie zaliczył również epizod na wypożyczeniu w pierwszoligowym wówczas Zagłębiu Lubin.

Na boiskach Ekstraklasy rozegrał do tej pory 124 spotkania, zdobywając dwie bramki i dokładając do tego dziewięć asyst.

Zadowolenia z finalizacji transferu nie kryje szef pionu sportowego Pogoni Dariusz Adamczuk. – Przyjście Pawła zapewnia drużynie rozwój, zwiększa rywalizację po prawej stronie. Ważne jest też to, że zawodnik będzie z nami już od początku okresu przygotowawczego. Paweł to wciąż młody zawodnik, ale już zaprawiony w ligowych bojach. Dobrze wiemy co ma do zaoferowania i liczymy, że od rundy wiosennej będzie pokazywał najlepszą wersję siebie – powiedział cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Komentarze