Adam Frączczak
Adam Frączczak fot. ASInfo

Pogoń nie dała szans Sandecji

Bardzo udanie rywalizację w rundzie wiosennej Lotto Ekstraklasy rozpoczęli piłkarze Pogoni Szczecin, którzy przed własną pubicznością wysoko 4:1 pokonali Sandecję Nowy Sącz.

W roli faworyta do sobotniego spotkania przystępowali gospodarze. Na pierwszego gola kibice musieli poczekać do 31. minuty. Wówczas przed szansą stanął Zwoliński, ale w zdobyciu gola pomógł mu Piter-Bućko, po którego niefortunnej interwencji futbolówka wylądowała w siatce.

Kilka minut później bliski zdobycia drugiego gola był Rapa, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. Portowcom prowadzenie udało się podwyższyć w 44. minucie. Wówczas bramkarza Sandecji mocnym uderzeniem zza pola karnego w długi róg pokonał Ricardo Nunes.

W drugiej połowie Pogoń potwierdziła swoją wyższość nad rywalem. W 51. minucie na 3:0 podwyższył Frączczak, który strzałem z kilku metrów wykorzystał dobre dogranie Delewa wzdłuż linii bramkowej.

Trzy minuty później było już 4:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Piotrowski, który zaskoczył Gliwę uderzeniem z około czternastu metrów. W określeniu czy piłka przekroczyła linię bramkową pomógł w tej sytuacji system VAR.

W 82. minucie honorowego gola dla Sandecji strzałem głową po dośrodkowaniu z prawego skrzydła zdobył Piszczek.

Pogoń Szczecin – Sandecja Nowy Sącz 4:1 (2:0)1:0 Piter-Bućko (sam.) 31′