Lotto Ekstraklasa

Pogoń na remis z Lechem

Podziałem punktów zakończyło się sobotnie spotkanie 33. kolejki Lotto Ekstraklasy, w którym Pogoń Szczecin rywalizowała u siebie z Lechem Poznań.

W pierwszym kwadransie spotkania optyczną przewagę mieli gospodarze, którzy długo utrzymywali się przy piłce. Niewiele jednak z tego wynikało. Tymczasem w 21. minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji. W polu karnym nieprzepisowo zatrzymywany przez rywala był Gumny, który padł na murawę. Sędzia uznał jednak, że obrońca Kolejorza próbował wymusić rzut karny.

Tuż przed przerwą Pogoń objęła prowadzenie. Po zagraniu Malca na prawą stronę pola karnego, kapitalnym uderzeniem z powietrza popisał się Radosław Majewski. Bramkarz Kolejorza nie miał w tej sytuacji żadnych szans.

W drugiej połowie Lech długo nie potrafił stworzyć sobie dogodnej sytuacji. Tymczasem w 74. minucie na 2:0 mógł podwyższyć Kozulj, ale ze środka pola karnego uderzył niecelnie.

Osiem minut później bliski doprowadzenia do wyrównania był Trałka, ale piłka po jego pięknym uderzeniu z woleja trafiła w poprzeczkę. W 88. minucie Lech zdołał doprowadzić do wyrównania i uratować jeden punkt. Po świetnej indywidualnej akcji Tiby, fatalnie przed własną bramką interweniował Drygas, który skierował futbolówkę do bramki swojego zespołu.

Pogoń Szczecin – Lech Poznań 1:1 (1:0)

1:0 Majewski 45+1′
1:1 Drygas (sam.) 88′

Lech – Gumny, Janicki, Makuszewski

Pogoń: Bursztyn – Stec, Walukiewicz (87′ Bartkowski), Malec, Nunes – Podstawski, Drygas – Hostikka (72′ Żyro), Kozulj, Majewski – Guarrotxena (62′ Benyamina)

Lech: Burić – Gumny, Rogne, Janicki, Kostewycz – Trałka, Tiba – Klupś (90′ Vujadinović), Gajos (57′ Makuszewski), Jóźwiak (78′ Tomasik) – Marchwiński