Pogoń na remis z Górnikiem

Igor Angulo
Igor Angulo fot. ASInfo

Remisem 1:1 zakończyło się niedzielne spotkanie 9. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym Pogoń Szczecin mierzyła się na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze.

Piłkarze Pogoni wyszli na prowadzenie w 24. minucie. Wówczas w odpowiednim miejscu znalazł się Hubert Matynia, który z kilku metrów dobił zablokowane uderzenie Adama Buksy.

Górnik mógł doprowadzić tuż przed przerwą, ale dobrej sytuacji po zagraniu z lewej stronie nie wykorzystał Igor Angulo, którego strzał wybronił Stipica. Tym samym Portowcy mogli w bardzo dobrych humorach schodzić na przerwę do szatni.

W drugiej połowie obie drużyny miały swoje okazje, ale piłka wylądowała tylko w bramce Pogoni. W 73. minucie do wyrównania doprowadził Angulo, który wykorzystał fatalne nieporozumienie w defensywie Pogoni i z najbliższej odległości trafił do siatki. Jak się później okazało, był to ostatni gol tego meczu.

Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze 1:1 (1:0)

1:0 Matynia 24′
1:1 Angulo 73′