Pogoń lepsza od Piasta

Waldemar Fornalik
Waldemar Fornalik fot. Daniel Dmitriew / Piast-gliwice.eu

W jednym z ciekawiej zapowiadających się spotkań 18. kolejki PKO Ekstraklasy, Pogoń Szczecin skromnie 1:0 pokonała u siebie Piast Gliwice. Dzięki tej wygranej Portowcy awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

Pogoń do niedzielnego spotkania przed własną publicznością przystępowała w roli faworyta. Mecz ułożył się dla niej doskonale. Już w ósmej minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził David Stec, który nie dał szans bramkarzowi Piasta świetnym technicznym uderzeniem sprzed pola karnego.

Kilka minut później mogło być 2:0, ale piłka po strzale Spiridonovocia nieznacznie minęła bramkę. W kolejnych minutach gra nadal toczyła się pod dyktando zawodników Pogoni, którzy stwarzali kolejne zagrożenie pod bramką Piasta. Ostatecznie jednak w pierwszej połowie wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Nadal zdecydowanie groźniejsza była Pogoń, ale w bramce Piasta bardzo dobrze spisywał się Plach. Golkiper gości bronił między innymi uderzenia Spiridonovicia i Buksy.

Wynik 1:0 dla Pogoni utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Pogoń Szczecin – Piast Gliwice 1:0 (1:0)