Pogoń lepsza od Górnika

Kosta Runjaić
Kosta Runjaić fot. Ekstraklasa SA

W pierwszym meczu 22. kolejki Lotto Ekstraklasy, Pogoń Szczecin pewnie 3:1 pokonała u siebie Górnik Zabrze. Dzięki tej wygranej Portowcy awansowali na czwarte miejsce w tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla Górnika, który w 12. minucie wyszedł na prowadzenie. Rzut karny podyktowany za faul Walukiewicza pewnym uderzeniem wykorzystał Igor Angulo.

Radość Górnika nie trwała jednak długo, bowiem już sześć minut później Pogoń doprowadziła do wyrównania. W 18. minucie bramkarza Górnika uderzeniem z rzutu wolnego z lewej strony boiska na wysokości pola karnego zaskoczył Majewski. Interweniujący w tej sytuacji golkiper gości wygarnął futbolówkę już zza linii bramkowej.

Pogoń poszła za ciosem i w 27. minucie zdobyła drugiego gola, obejmując prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Zvonimir Kozulj, który trafił do siatki płaskim strzałem zza pola karnego. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

Pięć minut po wznowieniu gry w drugie połowie Pogoń zdobyła trzeciego gola. Tym razem swoje trafienie zanotował Mariusz Malec, który skutecznie dobił obronione przez Chudego uderzenie głową Drygasa. W kolejnych minutach Portowcy kontrolowali wydarzenia na boisku i wynik spotkania ostatecznie nie uległ już zmianie.

Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze 3:1 (2:1)

0:1 Angulo (k.) 12′
1:1 Majewski 18′
2:1 Kozulj 27′