Pogoń dopełniła formalności. Górale byli bez szans

Michał Kucharczyk
Michał Kucharczyk Pressfocus

Pojedynek Podbeskidzia z Pogonią Szczecin rozpoczął rywalizację w 25. kolejce PKO Ekstraklasy. Pierwsza część meczu była niezwykle wyrównana, jednak skuteczniejsi w ataku byli Portowcy. Goście objęli prowadzenie po dwóch kwadransach i podwyższyli je jeszcze po przerwie. W konsekwencji spotkanie zakończyło się zwycięstwem Pogoni 2:0 (1:0).

Sporo emocji do przerwy

Przez pierwsze minuty obie drużyny prezentowały podobny futbol. Górale twardo stąpali po ziemi i z podobną lekkością konstruowali akcje ofensywne, co ich przeciwnicy. Natomiast Portowcy uaktywnili się dopiero później. Początek w wykonaniu gości był nieco schematyczny, a akcjom brakowało odpowiedniej dynamiki.

Sporo pracy mieli również bramkarze. W 27. minucie Michal Peskovic kapitalnie wybronił strzał Jakuba Bartkowskiego, który celował w prawy dolny róg. Od tego momentu podopieczni ? zyskali większą pewność siebie. Ruszyli za ciosem i już po półgodzinie walki Kacper Kozłowski wpakował piłkę do siatki Podbeskidzia. Idealnym zagraniem w pole karne popisał się Kucharczyk, z kolei środkowy pomocnik zakończył całą akcję głową i do przerwy utrzymał się wynik 1:0.

Pogoń w pełni kontrolowała mecz w drugiej odsłonie

Szczecinianie zagrali zdecydowanie lepiej w drugiej połowie. Tymczasem Podbeskidzie w żadnym calu nie przypominało drużyny sprzed przerwy. Co więcej defensywa gospodarzy zaczęła popełniać proste błędy. Skutkiem tego wszystkiego był rzut karny dla Pogoni. Początkowo sędzia nie reagował na krzyki Portowców, ale po krótkiej chwili do akcji wkroczył VAR. Powtórki wideo ukazały przewinienie i przed szansą na gola stanął Sebastian Kowalczyk. 22-latek na dużym spokoju umieścił piłkę w lewym dolnym rogu.

Do ostatnich minut Pogoń kontrolowała przebieg pojedynku. Więcej goli w Bielsko-Białej już nie padło, co oznacza spore kłopoty dla gospodarzy. Podbeskidzie ma dwa rozegranie spotkania więcej od ostatniej Stali Mielec i wszystko wskazuje na to, że Górale po tej kolejce będą zajmować 18. lokatę w tabeli.