Cracovia z przełamaniem, fenomenalny gol Yeboaha

Cracovia - Jagiellonia
Cracovia - Jagiellonia Pressfocus

Na sobotę zaplanowano trzy spotkania PKO Ekstraklasy. W pierwszej potyczce Pogon Szczecin pokonała Stal Mielec 4:1 (0:1) i jest już na drugim miejscu. Cracovia ograła Jagiellonię Białystok 2:1 (1:0). W ostatnim spotkaniu Wisła Kraków spokojnie pokonała Górnik Łęczna (3:1), a fantastycznym trafieniem popisał się Yaw Yeboah.

Pogoń zdecydowanie lepsza po przerwie

Pogoń Szczecin do przerwy przegrywała ze Stalą Mielec jednym golem. W 34. minucie bramkę zdobył Grzegorz Tomasiewicz. W drugiej połowie lepiej radzili sobie gospodarze, którzy szybko zdobyli dwa gole. Potem Portowcy dorzucili jeszcze kolejne trafienia i finalnie pokonali rywali z Mielca 4:1.

Cracovia z pierwszym kompletem

Cracovia w pierwszej połowie wyglądała lepiej od gości i wygrywała 1:0 po tym, jak rzut karny wykorzystał van Amersfoort. Po przerwie Jagiellonia poprawiła grę i dominowała w spotkaniu. Dała się jednak skontrować, a Jesus Imaz chwilę później strzelił gola kontaktowego. Podopiecznym Mamrota nie udało się jednak doprowadzić do remisu.

Spokojne zwycięstwo Wisły, fantastyczny gol Yeboaha

Wisła Kraków od początku spotkania wyglądała na stronę lepszą i już w pierwszej połowie wyszła na prowadzenie za sprawą Skvarki. Po zmianie stron fenomenalną akcją indywidualną popisał się Yaw Yeboah. Ghańczyk zabawił się z całą defensywą Górnika Łęczna, po czym skierował piłkę do siatki. Po zmianie stron Skvarka dołożył do gola asystę przy trafieniu Felicio Browna. Górnik zyskał nieco nadziei po trafieniu samobójczym Frydrycha, ale na nic więcej zawodników z Łęcznej nie było stać.